Foto: Rockstar Games
Toimetas Sten Kohlmann 14. oktoober 2020 12:18
Rockstar Gamesi avatud maailmaga märulimängude seeria „GTA“ on alati Maarjamaal au sees olnud. Pole seega ime, et sarja järgmist osa oodatakse äärmiselt innukalt.

Taaskord on põhjust „GTA 6“ teemadel rääkida, kuna internetis ringleb teose väidetav kaart. Tegelikult on kõnealune kaart juba teisel ringil (esmakordselt lekkis see 2018. aastal), ent sel korral omab kujutis rohkem detaile.

Kuulujuttude kohaselt leiab mängu tegevus aset Miamist inspireeritud Vice Citys, mis on olnud juba kahe eelneva „GTA“ („Vice City“ ja „Vice City Stories“) asukohaks. Sel korral on aga avastatav keskkond suurem ning mitmekülgsem.

Üleval kaardi vanem versioon, all uuem ning täiustatum. Foto: Anonüümsed lekitajad

Kas leket tuleks aga tõsiselt võtta? Teame ju, et hästi mitmed „GTA V“ lekked ei vastanud tegelikult tõele. Lisaks meeldib paljudele internetis teisi inimesi kiusata ja udujutud „GTA 6“ kohta on selle jaoks üks kõige lihtsamaid viise. Võtame näiteks kasvõi märtsis netti paisatud libatreileri.

Samas tasub meenutada, et ka „Red Dead Redemption 2“ kaart lekkis tükk aega enne teose ilmumist. Kui alguses arvati, et tegemist on kellegi naljamehe pettusega, siis tegelikkuses osutus lekkinud kaart hiljem tõeseks.

Kuigi teoreetiliselt on võimalik, et Rockstar Games lähitulevikus infosulule lõpu teeb ja „GTA 6“ ametlikult välja kuulutab, on see siiski vähetõenäoline. On ju „GTA V“ niivõrd edukas, et see lastakse välja ka uue põlvkonna konsoolidel!