Jalgpall

Eesti–Armeenia mäng toimub, kuid meie koondislased peavad seejärel nädalaks isolatsiooni jääma 

Toimetas Kaspar Koort, 14. oktoober 2020 17:01
Eesti ja Armeenia koondised saavad täna mängida, kuid koroonaohu pevad ka meie jalgpallurid mängu järel seitse päeva isolatsioonis püsima.Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA
Kuna üks Armeenia jalgpallimeeskonna toetuspersonali liige andis 12. oktoobril positiivse koroonaviiruse testi, tuleb terviseameti hinnangul ka mängul osalevatel Eesti jalgpalluritel peale tänast mängu isolatsiooni jääda.

Terviseamet ja Eesti Jalgpalli Liit leppisid kokku käitumisreeglites, mille kohaselt on positiivse proovi andnud Armeenia kodanik täielikus isolatsioonis, jalgpallikoondise mängijad ja toetuspersonal peavad maske kandma väljaspool oma hotellituba ja mänguväljakut. Ülejäänud koondise liikmed peavad peale tänaõhtust mängu püsima oma hotellitoas ega tohi sealt vastavalt kehtivale korraldusele lahkuda sealt mujale kui lennujaama.

Samal teemal

„Kuigi Armeenia koondise arsti sõnul ei puutunud mängijad kokku nakatunud toetuspersonali liikmega, saabusid kõik koondise 47 liiget Eestisse ühise tšarterlennuga. Seega ei saa meeskonnasiseste lähikontaktide osas keegi täielikult vettpidavat garantiid anda,“ ütles terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Terviseameti hinnangul on mängu jälgimine pealtvaatajate jaoks ohutu, kuid küll on teoreetiline nakkusoht olemas Eesti jalgpallikoondise mängijatel, millest teavitamise kohustus jäi Eesti Jalgpalli Liidule.

„Kuna ka pealtnäha terve inimene võib hetkel teadaoleva info põhjal viirust levitada enam kui nädal peale nakatumist, tuleb meie jalgpallurite tervise kaitsmiseks ja viiruse leviku vältimiseks jääda isolatsiooni kuni testi tulemuse teadasaamiseni 21. oktoobril,“ lisas Lanno. Positiivse tulemuse korral tuleb sportlasel jääda isolatsiooni täiendavalt kaheks nädalaks.

14. oktoobril kell 21.45 algav Eesti-Armeenia jalgpallikohtumine on osa UEFA rahvaste liiga mängude sarjast.

Samal teemal

14.09.2020
Eesti koondise mäng Armeeniaga oli koroonapositiivse tõttu ohus
13.09.2020
Jalgpallikoondise peatreener: Makedoonia mängu järel oli bussis haudvaikus, aga nüüd oleme taas heas rütmis
13.09.2020
Armeenia peatreener: „Eesti on väga motiveeritud“
12.09.2020
Eesti jalgpallikoondis tegi Armeeniaga mängu eel koosseisus vangerdused