FOTOD | Sappinen on hoos! Eesti tegi Armeeniaga 1 : 1 viigi

Mart Treial, 14. oktoober 2020, 23:37
Rauno Sappinen (nr 15) lõi teist mängu järjest Eesti kasuks värava!Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti meeste jalgpallikoondis viigistas Tallinnas A. le Coq Arenal toimunud Rahvuste liiga mängus Armeeniaga 1 : 1, mis tähendab, et võidurõõmu pole tuntud juba 13 kohtumist järjest.

Mänguskoori avas 8. minutil Kamo Hovhannisjan, kes realiseeris peaga Eesti karistuslöögile järgnenud Armeenia kiirrünnaku. Teist mängu järjest on rõõm tõdeda, et kiire kaotusseisu jäämine ei murdnud Eestit psühholoogiliselt ning viigiväravgi ei lasknud end kaua oodata.

14. minutil tsenderdas Konstantin Vassiljev palli nurgalöögist tagumisse tsooni, kust Mattias Käit suunas palli peaga värava ette, kust Rauno Sappinen suskas selle varbaga 1 : 1 viigiväravaks! Kolm väravat kahe mänguga, Sappinen on hoos!

Rohkem väravaid kohtumises ei löödud, kuid Eesti tegi mänguliselt väga soliidse partii ja oli võidutabamusele lähemal kui Armeenia. Vahest parim šanss avanes Sappinenil 37. minutil, kui Taijo Teniste andis paremalt äärelt suurepärase söödu trahvikasti keskele, aga Sappinen lõi penaltipunkti juurest otse õhust pisut üle.

Täpsemalt saab kohtumise kulgemise kohta lugeda allolevast blogist.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Enne mängu:

8. septembril Jerevanis sai Eesti Armeenialt mänguliselt kindla 0 : 2 kaotuse, kuid pühapäevane 3 : 3 viik Põhja-Makedooniaga lubab tänasele vastu minna pisut optimistlikumalt. Tõsi, vahepeal on koondise juurest vigastuse või haigestumise tõttu lahkunud keskpoolkaitsjad Mihkel Ainsalu ja Markus Soomets ning ääremängija Siim Luts. Asemele tuli Martin Miller FC Florast.

Eesti vajab hädasti tabelisse kolme punkti, kuid veel rohkem on võitu tarvis emotsionaalselt. Viimati kogesid meeskond ja selle poolehoidjad võidurõõmu 2019. aasta märtsis, kui võõral väljakul alistati 1 : 0 Gibraltar. Ent siis oli peatreener Martin Reim. Karel Voolaidi ametiaja saldo on kaks viiki ja kaheksa kaotust. Koduplatsil võitis Eesti viimati 2018. aasta mais, kui Rakveres alistati Balti turniiri raames 2 : 0 Leedu.

23:35
Mart Treial

Kõik! 1 : 1. Eesti teenib Rahvuste liigas teise viigipunkti.

23:33
Mart Treial

Eesti teenib üleminutitel nurgalöögi, kuid see lõppeb Baranovi veaga.

23:28
Mart Treial

Vägisi tüürib viigisadamasse.

23:26
Mart Treial

85. minut. Eesti vahetab: Frank Liivak välja, Martin Miller sisse. Värsked jalad paremale äärele.

23:25
Mart Treial

Armeenia teeb topeltvahetuse: välja Tigran Barseghjan ja Aleksandre Karapetjan, sisse Gegham Ghadimjan ja Vahan Bichahchjan. Rünnakule jõudu juurde, Armeenia läheb võidu peale.

23:23
Mart Treial

82. minut. Käit proovib 18 meetrilt tagumisse ristnurka keerutada, aga natuke üle.

23:23
Mart Treial

Eesti mängurütm läks vahetustega natuke tuksi. Samas pole Armeenia ka üleliia ohtlik.

23:21
Mart Treial

80. minut. Nurgalöök Eestile paremalt, aga Tunjovi tsenderdus jääb madalaks. Käit nõuab jätkuolukorras vastasele kätt, aga kohtunik ei nõustu.

23:14
Mart Treial

Eesti fännid skandeerivad: "Aeg on lahkuda!" Täpselt ei tea, kas see on suunatud Voolaidile või näiteks Aivar Pohlakule. Teise poolaja alguses skandeerisid nad "nõuame Aivarit!".

23:13
Mart Treial

Täna on staadionil 1007 pealtvaatajat.

23:13
Mart Treial

72. minut. Eesti vahetab: Vassiljev välja, Georgi Tunjov sisse.

23:10
Mart Treial

68. minut. Nurgalöök Eestile vasakult, aga sellest ei sünni midagi ohtlikku.

23:08
Mart Treial

67. minut. Ghazarjan lööb kaugelt üle.

23:07
Mart Treial

65. minut. Eesti teeb kaks vahetust: Rauno Sappinen ja Vlasii Sinjavski välja, Mark Anders Lepik ja Pavel Marin sisse. Asetus ei tohiks sellest muutuda.

23:04
Mart Treial

62. minut. Liivak tõmbab paremal äärel vastase osavalt haneks, tsenderdab tagumisse posti, aga nurk jääb Sinjavski jaoks liialt teravaks, nii et pall lendab küljevõrku.

22:59
Mart Treial

58. minut. Armeenia vahetab: Edgar Babajan paremalt äärelt välja, Gevorg Ghazarjan sisse.

22:58
Mart Treial

56. minut. Käit toob Vassiljevi karistuslöögi tagumisest postist madalalt värava ette, aga seal pole jälle kedagi... Sisuliselt kõik standardolukorrad otsivad täna Käiti, see on midagi uut.

22:56
Mart Treial

55. minut. Liivak pääseb tagumise posti juurest üle puusa hüppega löögile, aga Armeenia väravavaht tõrjub. Pikalt hea tsenderdus ja Liivakult keerulisest olukorrast korralik pealelöök.

22:50
Mart Treial

49. minut. Armeenia saab nurgalöögi, aga sealt ei sünni midagi ohtlikku.

22:49
Mart Treial

Armeenia vahetas samuti. Vasakkaitsja Arman Hovhannisjan välja, Serob Grigorjan sisse.

22:46
Mart Treial

Läks! Eesti teeb vaheajal paremkaitses sunnitud vahetuse. Taijo Teniste asemel tuleb teiseks kolmveerandtunniks platsile Michael Lilander.

22:34
Mart Treial

Esimene poolaeg lõppeb 1 : 1 viigiseisul. Eesti toibus kiirest 0 : 1 kaotusseisu jäämisest väga soliidselt ja oli kindlasti platsil parem meeskond. Kõige enam jäi silma, et Kreida ja Käit hoidsid keskvälja täielikult enda kontrolli alla, vastaste suurim staar Henrih Mhitarjan oli avapoolajal ümmargune null.

Ainult siis tekkis Eestil kaitses probleeme, kui ise oldi suurte jõududega rünnakul ja tagala oli hõre. Säärasest olukorrast sündis ka Armeenia värav.

Igatahes nägi publik staadionil Eesti koondiselt isukat ja võrdlemisi atratiikvset jalgpalli.

22:28
Mart Treial

44. minut. Hein teeb mängu esimese tõrje, kui püüab Tigran Barseghjani poolkauglöögi.

22:27
Mart Treial

42. minut. Armeenia teeb sunnitud vahetuse: platsilt lahkub keskpoolkaitsja Artak Grigorjan, teda asendab Solomon Udo.

22:26
Mart Treial

Karel Voolaid kasutas mänguseisakut, et kutsuda Sinjavski enda juurde ja anda talle juhtnööre. Olgem ausad, ta on meie paremal äärel olnud ka üpris nähtamatu.

22:24
Mart Treial
Rauno Sappinen luhtas kuldse võimaluse lüüa kohtumise teine värav. (Tiina Kõrtsini)
22:23
Mart Treial

37. minut. Teniste annab paremalt äärelt suurepärase söödu trahvikasti keskele, aga Sappinen lööb penaltipunkti juurest otse õhust pisut üle. Väga hea võimalus! Eriti tuleb kiita Teniste filigraanset söötu.

22:16
Mart Treial

31. minut. Armeenia teenib kontrarünnakust nurgalöögi, millest keskkaitsja Voskanjan pääseb täiesti vabalt löögile, kuid meie õnneks üle.

22:12
Mart Treial

27. minut. Eesti teenib järjest kaks nurgalööki, aga ei pääse korralikult löögile.

22:09
Mart Treial

25 minutit mängitud. Armeenia polegi peale värava suutnud midagi ohtlikku korraldada.

22:07
Mart Treial

Sappinen pääses Vassiljevi nurgalöögi järel peaga löögile, aga napilt esimest postist mööda. Pressitribüünilt korra juba tundus...

22:06
Mart Treial

22. minut. Pikk proovib vasakuga kaugelt, aga rikošetist nurgalöögiks.

22:02
Mart Treial

Tundub, et vastus mõnda aega tagasi püstitatud küsimusele on, et Eesti ei murdunud 0 : 1 värava järel. Ja see on puhas rõõm!

22:01
Mart Treial
Rauno Sappinen (nr 15) lõi teist mängu järjest Eesti kasuks värava! (Tiina Kõrtsini)
21:58
Mart Treial

13. minut. Nurgalöök Eestile paremalt. Vassiljev tsenderdab tagumisse posti Käidile, kes toob palli peaga värava ette, kust Sappinen suskab selle varbaga 1 : 1 viigiväravaks! Kolm väravat kahe mänguga, Sappinen on hoos!

21:56
Mart Treial
Eesti koondise fännisektor. (Tiina Kõrtsini)

21:55
Mart Treial

Taaskord tuleb tõdeda, et masendav algus. Nüüd on võtmeküsimus, kas Eesti murdub psühholoogiliselt või mitte. Pühapäeval seda ei juhtunud, möödunud nädalal Leedu vastu küll.

21:54
Mart Treial

8. minut. Armeenia asub 1 : 0 juhtima... Eesti karistuslöögile järgnenud kontrarünnaku realiseerib peaga väravaks Kamo Hovhannisjan.

21:50
Mart Treial

5 minutit möödas, ühtki pealelööki pole veeel nähtud, kuid Eesti jõudis korras vastase trahvikasti, ent Sappineni madal sööt leidis tühjuse... Eesti on jällegi alustanud isukalt, aga näis, kas see toob ka tulu.

21:45
Mart Treial

Läks! Rauno Sappinen paneb palli mängu.

21:40
Mart Treial

Nonii, kohtunikud ja mängijad tulevad platsile. Järgnevad hümnid ja siis läheb lahinguks! Otsatribüünile on kogunenud ka käputäis häälekaid Eesti fänne.

21:25
Mart Treial

Paralleelselt Tallinnas toimuva mänguga hakkavad Skopjes madistama Põhja-Makedoonia ja Gruusia.

21:20
Mart Treial

Armeenia algkoosseis täna selline. Sealt leiab mehi peale Armeenia liiga ka Kasahstani, Rootsi, Itaalia ja Taani klubidest.

21:14
Mart Treial

Eesti läheb tänasele mängule sisuliselt sama algrivistusega nagu pühapäeval Põhja-Makedoonia vastu. On ainult üks muudatus: vigastatud Siim Lutsu asendab paremal äärel Frank Liivak. Näis, kuidas meeste füüsis vastu peab.

21:12
Mart Treial

Tere õhtust, head jalgpallisõbrad!

Avavileni on jäänud pisut enam kui 30 minutit, mõlemad meeskonnad teevad usinasti sooja. Tallinnas on võrdlemisi jahe õhtu, trammis näitas temperatuuriks 10 soojakraadi.