Foto: Pixabay.com
Toimetas Sten Kohlmann 16. oktoober 2020 16:43
Mõnda aega tagasi vahendasime erinevate ajakirjanike muljeid Microsofti uue põlvkonna mänguseadme kohta. Maailma võimsaimaks konsooliks tituleeritud Xbox Series X pidavat nimelt äärmiselt kuumaks minema ning paljud murelikud fännid hakkasid kartma.

Pessimistlikumad huvilised eeldasid hoobilt, et Microsofti mängumasinal on probleeme ülekuumenemisega. Neid ei lohutanud isegi teiste tööstusesse kuuluvate inimeste loogilised selgitused, mille sõnul peabki seade kuumuse enda kesta seest välja juhatama. Samuti meenutati, et kui probleem oleks reaalne, poleks Microsoft ühelegi ajakirjanikule konsooli testimiseks saatnud.


Nüüd tuleb tõdeda, et testimine tuli kasuks. GamesBeati ajakirjanik Jeff Grubb testis nii Xbox Series X-i kui ka praeguse põlvkonna võimsamaid konsoolimudeleid. Tulemused olid paljude (eelkõige pessimistide) jaoks üllatavad.

Nimelt selgus, et nii PlayStation 4 Pro kui ka Xbox One X muutuvad töötades tunduvalt kuumemaks kui Xbox Series X. Testitud mänguks sai 2018. aasta palgamõrvasimulaator „Hitman 2“.

Selgus, et kolmikust tekitas kõige kuumemaid tundeid PlayStation 4 Pro, mis tippmomentidel 65 kraadini tõusis. Xbox One X saavutas 54,5 kraadi, järgmise põlvkonna Series X aga 50,4 kraadi. Lisaks oli Xbox Series X ainus masin, mille keskmine alla 50 kraadi jäi.


Seega peaksid kõik muretsejad nüüd pisut kergemalt hingata saama. Hetkel ei ole teada, kui kuumaks võib minna PlayStation 5.

Nagu me aga viimasest nn lammutamisvideost teada saime, mahutab seade endas ülisuurt ventilaatorit, mis aitab kogu süsteemi võimalikult efektiivselt jahutada. Lisaks on toosama ventilaator süüdlaseks sellele, miks on konsool ise niivõrd hiiglaslik.

Esimesed eeltellimused andsid idee, milliseks võivad Xbox Series X-i ja S-i hinnad Eestis kujuneda. Küsisime ka seda, kas meil tahetakse nahka üle kõrvade tõmmata või on tegemist igati mõistliku hinnasooviga.