Tiidrek Nurme.Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
17. oktoober 2020, 14:33

VÄGEV! Tiidrek Nurme püstitas poolmaratoni MMil Eesti rekordi

Poolas Gydnias toimuval poolmaratoni MMil püstitas Tiidrek Nurme ajaga 1:02.20 Eesti rekordi ning sai 41. koha.

Senine tippmark 1:03.00 kuulus 2001. aastast Pavel Loskutovi nimele. Isikliku rekordi püstitas ka Roman Fosti, kes sai 1:03.03ga 59. koha.

Maailmameistriks tuli 19aastane ugandalane Jacob Kiplimo, kes läbis distantsi 58.49ga. Teise koha sai keenialane Kibiwott Kandie (58.54) ja kolmanda etiooplane Amedework Walelelgn. 5000 ja 10 000 meetri jooksu maailmarekordiomanik Joshua Cheptegei pidi leppima neljanda kohaga (59.21).

Naiste jooksus sai Jekaterina Patjuk isikliku rekordi 1:13.08ga 63. koha.

Aeg tähistab ka Eesti kõigi aegade kolmandat tulemust. Temast jäävad nüüd ettepoole ainult rekordiomanik Jane Salumäe (1:10.10) ja Liina Luik (1:12.44).

Maailmameistriks tuli põneva finišiheitluse järel keenialanna Peres Jepchirchir (1:05.16), hõbeda võitis lõpusirgel teiseks tõusnud Saksamaa jooksja Melat Yisak Kejeta (1:05.18) ning pronksiga pidi leppima etiooplanna Yalemzerf Yehualaw (1:05.19).

Stardis oli kokku 105 naist, kellest finišisse jõudis 101.