Auto-Moto uudised

Hannes Soomer kihutas kolmandat korda järjest poodiumile 

Toimetas Mart Treial, 17. oktoober 2020 20:20
Hannes Soomer Estorili ringrajal, kus ta polnud enne seda nädalavahetust kunagi kihutanud.Foto: Elina Speight / sp8images
Eesti parim motoringrajasõitja Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) kihutas täna Supersport klassi MM-sarjas kolmandat korda järjest poodiumile, kui lõpetas Portugalis Estorili ringrajal toimunud kaheksanda etapi esimese võistlussõidu 3. kohaga.

Dramaatiliselt kulgenud võistlussõitu alustas Soomer alles 13. kohalt, sest tegi kvalifikatsioonis kaks viga, kukkus ega leidnud enam head rütmi. Võistlussõidu start õnnestus tal hästi. Esimese ringi teises sektoris oli ta juba üheksandal kohal. Kolmandal ringil võidusõit peatati, et koristada Peter Sebestyeni kukkumise tagajärjel rajale tulnud kruusa.

Kordusstarti läks Soomer juba seitsmendalt kohalt ja sai taas väga hea lähte. Ta oli Andrea Locatelli, Lucas Mahiase ja Raffaele de Rosa järel neljas, kui de Rosa ja Mahias koos rajalt välja sõitsid. Soomeril õnnestus kokkupõrget vältida ja teiseks tõusta. Ta üritas Locatellit püüda, kuid jäi maailmameistrile alla viimases sektoris ning itaallane sõitis paari ringiga sisse sekundilise vahe. Paraku ei suutnud Soomer oma positsiooni Philipp Öttli vastu kaitsta ega hiljem ka tagasi võtta.  

Ent kolmanda järjestikune kolmas koht valmistas Soomerile rõõmu. "Asjad ei kipu lihtsalt tulema," sõnas ta pressiteate vahendusel. "Ikka pean kuskilt 13. kohalt tõusma hakkama. Mu kiirus rajal oli hea, kuigi kvalifikatsiooni keerasin vussi."

Ta lisas: "Raja viimases sektoris ei ole ma veel nii tugev, seepärast ei õnnestunud Locatelliga kaasa minna ega Öttlist mööda saada. Püüan seda viga homseks parandada ja tahan esikohta püüda."

Supersport klassi Estorili etapi teine võistlussõit algab pühapäeval Eesti aja järgi kell 14.30.

Soomer tõusis tänasega sarja üldarvestuses 107 punktiga kaheksandale kohale.

Samal teemal

08.09.2020
Ajalooliselt edukas nädalavahetus pühkis Hannes Soomeri peast loobumismõtted
04.09.2020
Hannes Soomer kordas ajaloolist saavutust
03.09.2020
KÕVA SÕNA! Hannes Soomer tegi Eesti motospordi ajalugu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee