Kristjan Kitsing (palliga).Foto: Tiit Tamme
18. oktoober 2020, 10:58

Eesti korvpallurid välismaal: Kitsing aitas Rytasel võiduseeriat pikendada, Vene koduklubi sai napi kaotuse

Eile õhtul aitas algkoosseisust alustanud Kristjan Kitsing pikendada Vilniuse Rytasel võiduseeriat, Klaipeda Neptunas alistati koguni 98 : 60.

Kui avapoolaja lõpuks ilutsesid tablool veel numbrid 49 : 35 ehk seis oli küllaltki viisakas, siis enne viimast veerandaega kasvatati edu 26 silmale ning lõpuks vormistati ülikindel võit.

Kitsingule jagati mänguaega 26 minutit, ääremängija viskas selle ajaga kuus punkti, jagas kaks resultatiivset söötu, võttis maha kolm lauapalli, tegi kaks vaheltlõiget ning patustas ühe pallikaotusega.

Leedu meistriliigat juhib Rytas nüüd täisedu kuue võiduga.

Tabeliseis:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Hispaania meistriliigas pidid Siim-Sander Vene ja Fuenlabrada tunnistama koduväljakul Janari Jõesaare tööandja Manresa kahepunktilist paremust.

Võõrustajad jäid avaveerandi lõpuks viiepunktilisse kaotusseisu, ent poolajapausile mindi 51 : 46 eduseisus. Manresa juhtis enne otsustavat neljandikku 72 : 68, lõpuks tuli neile võit numbritega 102 : 100.

Vene usaldati platsile algkoosseisus ja 28 minutiks, eestlasest ääremängija kontole kogunes üheksa silma, üks lauapall ja üks pallikaotus. Jõesaar jälgis tervet kohtumist pingilt.

Fuenlabrada pole viie mänguga suutnud võiduarvet avada ning jätkab viimasel ehk 19. kohal, Manresa hoiab kolme võidu ja kolme kaotusega kümnendat positsiooni.

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburg Towers alistas kontrollkohtumises tulemusega 84 : 79 Chemnitzi Ninersi. Eesti koondislane alustas matši pingilt, kogus lõpuks pisut enam kui 21 minutit mänguaega ning tõi 12 silma ja viis lauapalli. 23aastane eestlane hiilgas ka hea visketabavusega: kaheksast kahepunktiviskest läbis korvirõnga kuus.

Saksamaa korvpalli meistriliiga hooaeg algab 6. novembril.