Valentino Rossi 2008. aasta Walesi rallil, mis lõppes legendi jaoks 12. kohaga. Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 20. oktoober 2020 14:07
Hyundai rallitiimi juht Andrea Adamo tunnistas, et destembris toimuvaks Monza etapiks võivad nad oma WRC auto rooli palgata tõelise superstaari. Seni on spekuleeritud, et tegemist võiks olla MotoGP legendi Valentino Rossiga, kes on erinevate autode roolis tõestanud, et suudab väga kiiresti sõita.

DirtFish uuris Adamolt otse, kas tõesti plaanitakse Rossi palkamist? „Ma ei ütle seda teile,“ kõlas vastuseks. Küll aga ütles Adamo, et superstaari rajale toomisega loodetakse WRC-sarjale tõmmata laiema avalikkuse tähelepanu.

41aastane Rossi on mootorispordis tõeline elav legend. Ta on seitsmekordne MotoGP maailmameister. 2006. aastal istus ta korraks Ferrari vormel 1 auto rooli ja avaldas muljet Michael Schumacherile. Rossi testis vormelit Valencias ja kolmandal päeval jäi tema ringiaeg vaid poole sekundi jagu alla Schumacherile endale. Sakslane teatas, et sellist talenti näeb harva ja kindlasti oleks Rossi vormel 1 sarjas kõva tegija. Itaallane lõpetas alavahetuse spekulatsioonid maikuus, kui kinnitas, et jätkab ikkagi MotoGP-sarjas.

Rallimaailmas kuulus Rossi iidolite sekka Colin McRae. Šotlane õpetas itaallasele selgeks ka rallisõidu põhitõed. MM-sarjas tegi ta debüüdi 2002. aastal Walesis, kuid toona lõppes sõit katkestamisega, autoks oli Peugeot 206 WRC. 2006. aasta Uus-Meremaa rallil kihutas ta juba Subaruga ja lõpetas 11. kohal.

Sarnaselt vormel 1 sarjaga seostati teda 2007. aastal ka WRCga. Nagu öeldud, alavahetus jäi ikkagi ära. 2008. aastal lõpetas ta Walesi ralli (Ford Focus WRC) 12. kohaga. Lisaks on Rossi korduvalt osalenud just Monza rallisõul, mille ta on ka mitu korda võitnud.