Auto-Moto uudised

Eestlased teenisid motokrossi MM-etapil Belgias punkte 

Toimetas Eigo Kaljurand, 21. oktoober 2020 19:43
Tanel LeokFoto: https://www.mxgp.com/
Motokrossi maailmameistrivõistluste 14. etapp toimus täna ränkraskel Lommeli krossirajal Belgias. Mõlemad stardis olnud eestlased suutsid ka punkte teenida. Tanel Leok (Husqvarna) sai MXGP klassis 15. koha ja Johannes Nermann (Husqvarna) MX2 klassis 22. koha.

Tanel Leok sõitis hommikuses kvalifikatsioonis välja sarnaselt eelmisele etapile 16. ringiaja. Esimese sõidu avaringilt tuli Leok tagasi väljaspool punktikohta, kuid mõne ringiga tõusis ta juba punktidele. Kukkumise järel kaotas eestlane 15 sekundit ning mitmeid koht, aga seejärel suutis ta mitmeid möödasõite teha ning finishisse jõudis meie mees viieteistkümnendana.

Samal teemal

Stardi järel asus sõitu juhtima Jorge Prado (Hispaania, KTM), kuid enamuse sõidust jälitas teda sarja liider Tim Gajser. (Sloveenia, Honda). Gajser luuras liidri seljataga enamuse sõidust ja mõned minutid enne sõiduaja täitumist suutis ta Pradost mööduda ning liidriks tõusta. Pradol enam midagi vastu panna polnud ja Gajser võttis võidu. Kolmandana lõpetas sõidu Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki).

Teist sõitu alustas Leok sarnaselt esimesele, punktikohta tuli hakata püüdma kolmandast kümnest. Sõidu jooksul suutis Tanel vaikselt kohta pidevalt parandada ja  Leok jõudis finishissse kuueteistkümnendana. Üle pika aja said stardist kolmekesi ees minema Prado, Gajser ja Cairoli. Kolmik sõitis koos seni kuni Gajser kukkus ja seitsmendale kohale langes. Seejärel võitlesid esikohale Prado ja Cairoli, sel korral tuli võitjana sealt välja hispaanlane. Cairoli lõpetas sõidu teisena ja tugeva sõidu lõpu teinud Gajser kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli Leok üheteistkümne punktiga 15. kohale. Etapivõidu teenis 47 punktiga Jorge Prado, teine oli Tim Gajser ja kolmas Antonio Cairoli. Sarja kokkuvõttes on Leok 62 silmaga 22. kohal, Liidrina jätkaval Gajseril on koos 533 punkti.

MX2 klassi avasõidus tegi Johannes Nermann rahuliku alguse, kuid sõidu edenedes hakkas ta kohti parandama. Ta suutis ise möödasõite teha ning kasutas ära teiste eksimusi ja sõidu keskel on Johannes juba 19. kohal. Kahjuks 9 minutit enne sõiduaja täis saamist jäi Johannes raja äärde ning ta pidi sõidu katkestama. 

Teises sõidus tegi Nermann hea avaringi ja ta pääses kohe punktikohale kahekümne parima sekka. Ilma suuremate vigadeta sõitnud Nermann suutis pingutada sõidu lõpuni ning ta teenis kolmandat korda karjääri jooksul punkte jõudes finishisse 18. kohal.

Etapi kokkuvõttes tuli Nermann kolme punktiga 22. kohale ja üldarvestuses on ta 11 punktiga 37. kohal. Järjekordse esikoha teenis 47 punktiga Tom Vialle, teine oli Ben Watson ja kolmas Jago Geerts. Sammu tiitlile lähemale astunud Vialle juhib sarja 616 punktiga. Teisel kohal on 555 punktiga silmaga Geerts ja kolmandal kohal Maxime Renaux.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee