Rauno SappinenFoto: Stanislav Moshkov
21. oktoober 2020, 20:17

Sappineni järjekordne värav tõi Florale raske võidu

Valitsev Eesti jalgpallimeister FC Flora alistas meistriliigas võõrsil 2 : 1 Narva Transi, võiduvärava lõi suurepärases hoos olev Rauno Sappinen.

Ehkki kodumeeskond alustas kohtumist hästi, siis avapoolaja ainsa kolli lõi Rauno Alliku söödust Konstantin Vassiljev. Teisegi poolaja avaminuteil suutis Trans kenasti mängu sisse saada ja 53. minutil skooris Roman Sobtšenko teenitud värava.

Viimane sõna jäi siiski Florale, kelle ridades pidid mitmed koondislased viibima eelneva nädala isolatsioonis. Möödunud kahes rahvuste liiga kohtumises Eesti eest kolm korda võrku sahistanud ja tänavu vaid neljas liigakohtumises väravata jäänud Rauno Sappinen raiskas matši jooksul mitu võimalust, kuid visadus viis sihile.

Alliku pealelöök sai 71. minutil rikošeti, millest pall lendas Sappineni jalale, kes väikese nurga alt lõi hooaja 22. liigavärava. Võrdluseks võib tuua, et antud arvestuses hoiab teist kohta Paide Linnameeskonna ründaja Edrisa Lubega, kellel on kirjas 12 tabamust.

2 : 1 kohtumine ka lõppes. Järjekordse meistritiitli suunas sammuv Flora käristas vahe Paidega 10 silma peale ja neil on üks mäng veel varuks. Transi nukker hooaeg sai jätku, sest meeskond jagab 21 punktiga seitsmendat-kaheksandat kohta. Esikuuikust on nad seitsme silma kaugusel, üleminekumängudele viivast üheksandas kohast lahutab neid kaks punkti.