Käsipall

Saksa käsipallikoondis soovib pääseda kohustuslikest kooronatestidest: tuleme otse lennult mängule ja lahkume kohe peale matši 

Toimetas Eigo Kaljurand, 22. oktoober 2020 12:10
Eesti käsipallikoondis peaks 8. novembril kohtuma Saksamaaga, kuid kohtumise toimumine on löögi all.Foto: Aldo Luud
Eesti käsipalliliit taotleb erandit Saksa koondisele, kes soovib vältida kooronapiiranguid. Selleks pakutakse välja, et Tallinna jõutakse kell 13.15, kolm tundi hiljem peetakse ära mäng ja siis minnakse otse tagasi lennukile.

Juhul kui Saksamaa koondis peaks Eestis viibima ühe ööpäeva, siis peaksid nad koduriiki naastes jääma kaheks nädalaks karantiini, mis neile ei sobi. Kuna iga Eestisse siseneja peab andma koroonatesti, mille tulemuse saamine võitab aega kuni 24 tundi, siis paluvad käsipalliliidud erandit.

Nende nägemuses võiks rahvuskoondis Eestisse jõuda kell 13.15, kolm tundi hiljem peetaks ära mäng ja siis minnakse otse tagasi lennukile, sealjuures võetaks arvesse varasemaid Saksamaal tehtud koroonatestide tulemused.

Taotus täispikkuses:

Samal teemal

"Taotlus eritingimuste kehtestamiseks Saksamaa Käsipalliföderatsioonile.

Eesti Käsipalliliit osaleb Eesti meeste käsipalli rahvuskoondisega Euroopa meistrivõistluste valikmängudel, mille esimene etapp toimub 02.-08.11.2020. Sel perioodi kohtutakse 04.11.2020 Austrias Grazis Austria rahvuskoondisega ning 08.11.20 Eestis Tallinnas Saksamaa rahvuskoondisega.

Mäng Saksamaaga toimub 08.11.20 kell 16:15 Tallinnas Kalevi Spordihallis. Saksamaa soovib tulla Eestisse üheks päevaks tšarterlennuga. Nende soov on 08.11.2020 saabuda kell 13:15 Tallinna lennujaama, sõita korraldajapoolse transpordiga Kalevi Spordihalli, osaleda mängul kell 16:15 ja naasta pärast mängu korraldajapoolse transpordiga Tallinna lennujaama ning lennuk lahkuks kell 20:15.

Perioodil 19.-25.10.2020 on Saksamaa nende riikide hulgas, millest Eestisse reisimise korral tuleb kõikidel inimestel, kaasa arvatud tippsportlastel teha vähemalt 1 PRC test, mille tulemus peab olema negatiivne. Eestisse sisenemisel tehtava testi tulemuse saamine võtab aega kuni 24 tundi. Sel juhul peaks Saksamaa rahvuskoondis tulema kohale üks päev varem, mida nad teha ei soovi.

Juhul kui nad peaksid viibima Eestis vähemalt ühe ööpäeva, peaksid nad jääma Saksamaale naasmisel kahe nädala pikkusesse karantiini. See omakorda ei sobi Saksamaa rahvuskoondise mängijatele (nende klubidele), kes mängivad Saksamaal Bundesligas. Sel juhul pandaks kogu liiga kaheks nädalaks seisma. Saksamaa on maailma käsipalli edetabeli liider, käsipall on jalgpalli järel pallimänguna ligi miljonilise harrastajate arvuga teisel kohal.

Saksamaa Käsipalliföderatsioon pöördus probleemi lahendamiseks oma välisministeeriumi poole, kes omakorda palus Eesti Käsipalliliidul võimalusel pöörduda Vabariigi Valitsuse poole ning paluda kehtestada Saksamaa meeste rahvuskoondisele erand riiki sisenemisel selliselt, et nad ei peaks Eestis PRC testi tegema juhul kuigi olukord seda nõuab. Saksamaa Käsipalliföderatsioon garanteerib kõikidele oma delegatsiooni liikmetele tšarterlennuga tulles vähemalt 3 negatiivset PRC testi, mis on eelnevalt Saksamaal tehtud.

Eesti Käsipalliliit on koostöös Terviseametiga ja Kultuuriministeeriumi spordiosakonnaga mängu ette valmistamas lähtuvalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud korrast. Omalt poolt oleme SYNLABiga kokku leppinud, et kui Saksamaa koondis peaks siiski saabuma päev enne mängu, tehakse neile testid Radisson Blu Hotel Olümpias, kus on neile tehtud ka kehtiv broneering. SYNLAB on meid siiski informeerinud, et testitulemusi pole võimalik kiiremini kui 24h väljastada, seega pole võimalik Saksamaa koondise mängupäeval Eestisse tulles testidele kohe vastuseid saada.

Palume võimalusel kaaluda Saksamaa Käsipalliföderatsioonile Eestisse sisenemisel erandi tegemist, et neil lubataks riiki siseneda vaid eelnevalt Saksamaal tehtud PCR negatiivsete testide alusel ning nad saaksid oma võistlusreisi korraldada vaid ühepäevaselt."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee