Kristjan PortFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Oliver Lomp 23. oktoober 2020 11:15
Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port oli Kalev Kruusil külas Betsafe’i podcastis, kus märkis, et Eestis dopinguga vahele jäänud sportlased on vaid jäämäe tipp.

„Eesti ei peaks ennast pidama teistsuguseks planeediks. Teiste riikide näitel on kasutajate hulk vahelejäänutest suurem ja meie oleme väikese riigina agaramadki,“ ütles Port.

Pordi sõnul kasutab dopingut päris palju keskpäraseid sportlasi, et enda positsiooni parandada ning on eksitav, et saame ainult tippude kaudu juhtumitest teada. Sellest hoolimata ei arva ta, et maailma sport oleks läbi kukkunud, sest suur mass on ausad ja motiveeritud inimesi.

Lõpetuseks tõdes Port siiski, et peab uue skandaali lahvatamise tõenäosuseks 10%, kuigi oleks rumal kuulutada, et Mati Alaver on ainus kahtlane treener.

„Kui pöörame pilgud raskejõustiku ja kulturismi poole, siis see poleks imekspandav. Doping jõuab saavutussporti, kus peab palju suure mahuga treenima. Ma ei ütle midagi ratturite ja triatlonistide osas, aga kiusatus kipub tekkima seal, kus treenimine on keeruline,“ märkis Port.

Kuula täispikka podcast’i SIIT.