Vuelta neljas etapp.Foto: EPA/Scanpix
Ohtuleht.ee 23. oktoober 2020 21:33
Hispaania velotuuri neljandal etapil sai Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) kaheksanda koha. Sprindifinišis näitas kõige teravamat jalga Sam Bennett (Quick-Step), tema ja Räime vahele pressis end veel kuus meest.

„Tänane etapp oli sile ja siiamaani kõige kergem, samas ka kõige kiirem. Kui ma ei eksi, siis keskmine kiirus tuli pea 50 km/h. Prioriteet oli Dan Martinit kaitsta, mina sain vabamad käed, aga ohu korral pidin olema siiski valmis end ohverdama, millest sain sajaprotsendiliselt aru,“ kirjutas Räim Facebookis.

„Sõidu keskel hakkas Movistari tiim nalja tegema ja üritas enamasti allatuulelõigul küljetuult teha, mis oli veider. Saan aru, et proovima peab, aga kui sa näed, et keegi maha ei jää või vahet sisse ei saa, siis milleks tekitada paanikat. Kõik olid seetõttu närvilised. Õnneks rahuneti üsna pea maha. Kiirused tõusid kohati siledal 75km/h, mis oli omaette kogemus.“

Ta jätkas: „Lõpus olid kaks mees meie liidril abiks ja mina istusin tema taga, kui peaks midagi juhtuma ja siis 10 km enne lõppu sain enda teed minna. Eks sellises olukorras on kerge teha valesid otsuseid ja raske õiged. Peab kuulama sisetunnet, täna õnnestus päris normaalselt. Viimases kurvis oleks võinud agressiivsemalt käituda ja ehk oleks lõpetanud mõne koha eespool. Siiski olen väga rahul, et suutsin esikümnesse end murda. Mingi imetulemus see pole, aga psühholoogiliselt üpriski tähtis verstapost. Jäin tänasega rahule. Homme juba veidi raskem päev. Miskipärast arvan, et homse etapi võitja tuleb jooksikute hulgast.“

Martin Laas (Bora - Hansgrohe) lõpetas etapi 115. kohal. Tuuri liider on endiselt Primož Roglic (Jumbo-Visma), Räim hoiab 159. (+53.44) ja Laas 165. (+58.51) kohta.

Itaalia velotuuri 19. etapi võitis Josef Cerny (CCC), Tanel Kangert (EF Pro Cycling) sai 88. koha ja kaotas esimesele ligi 12 minutiga. Kokkuvõttes jätkab esikohal Wilco Kelderman (Sunweb), Kangert on 33. real, kaotust hollandlasele on kogunenud tund ja 46 minutit.