Eesti vs Holland.Foto: Erki Pärnaku
23. oktoober 2020, 22:21

Kindel ülekaal: maailma tippklubide naised skoorisid Eesti koondise vastu ja eestlannad teenisid EM-valikmängus kaotuse

Eesti naiste jalgpallikoondis jäi täna võõrsil alla valitsevale maailmameisterile Hollandile.

EM-valikturniiri mängus jäid eestlannad kaotusseisu juba seitsmendal minutil, 16. minutiks oli seis 2:0. Kahe esimese värava autoriks oli Daniëlle van de Donk, kes teenib klubileiba Arsenalis. Enne avapoolaja lõppu oli seis hollandlannadele 4:0, jala said valgeks veel Jackie Groenen (Manchester United) ning penalti realiseerinud Sherida Spitse, kes mängib Norra klubi Valerenga eest.

Teisel poolajal lisas veel ühe tabamuse Groenen, samuti skoorisid Aniek Nouwen (PSV) ja Katja Snoeijs (Bordeaux’ Girondins).

EM-valikturniiril on Eesti koondis kuueliikmelises alagrupis viimasel kohal. Holland on 24 punktiga liider, järgnevad Venemaa ja Sloveenia. Eestit edestavad veel ka Kosovo ja Türgi. Seitsmest mängust on meie naised kirja saanud ühe viigi, mis tehti eelmise aasta oktoobris Türgiga. Väravatevahe on tänase järel eestlannade poolt vaadatuna 1:25 ehk ise on suudetud valiksarjas skoorida vaid korra, see juhtus eelmise aasta oktoobris Kosova vastu.