Lassina Traore (vasakul) lõi Ajaxi kuraditosinast väravast viis.Foto: AP/Scanpix
24. oktoober 2020, 19:48

TOHOH! Ajax lõi Hollandi liigas 13 vastuseta väravat

Hollandi kõrgliigas lõi Amsterdami Ajax võõrsil VVV-Venlole kuraditosin vastuseta väravat.

Ajax suutis juba avapoolajal lüüa neli kolli, kuid mäng läks käest peale Venlo kogenud kaitsja Christian Kumi punast kaarti. Ajax lõi 54. minutil oma viienda värava ja viis minutit hiljem oli tablool seis 8 : 0. Turmtuld anti ka edasi ning kohtumises 45 pealelööki teinud Amsterdami klubi võitis matši lausa 13 : 0.

Võitjate poolel lõi 19aastane Burkina Faso ründaja Lassina Traore viis väravat, hollandlased Jurgen Ekkelenkamp ja Klaas Jan Huntelaar said jala valgeks kahel korral. Lisaks said kolli kirja Dusan Tadic, Antony, Daley Blind ja Lisandro Martinez.

Ajax on esimene meeskond Eredivisie ajaloos, kes on löönud ühes mängus 13 väravat. Loomulikult oli see ka läbi aegade suurim võit. Varemgi hoidis rekordit enda käes Ajax, kes 1972. aastal alistas Vitesse 12 : 1.

Amsterdami klubi on koduliigas võitnud kuuest kohtumisest viis ja juhib PSV ees kahe punktiga, kuid viimasel on veel üks mäng varuks.