Nõmme Kalju (mustas) ja Paide linnameeskond.Foto: Stanislav Moshkov
25. oktoober 2020, 17:27

Paide alistas Kalju, Levadia ja Flora võtsid võõrsil oma

Koduses jalgpalli meistriliigas alistas Paide Linnameeskond võõral väljakul tulemusega 3 : 1 Nõmme Kalju. Võidukad olid ka tiitlikaitsja FC Flora ning FCI Levadia.

Paide asus Hiiu kunstmurustaadionil toimunud kohtumist viiendal minutil juhtima, kui täpne oli Sergei Mošnikov. Kümnendaks minutiks oli seis juba 2 : 0, külalismeeskonna edu duubeldas Henri Anier. Seejärel vähendas kaotusseisu Aleksandr Volkov, kuid enne poolaja lõppu jõudis teist korda sihile Anier. Teisel kolmveerandtunnil enam väravaid ei löödud ning nii võttis Paide juba 11. järjestikuse võidu meistriliigas.

Levadia teenis Narvas sealse Transi vastu võidu kahe penalti toel. Esimese realiseeris 48. minutil Markus Jürgenson, teise saatis 71. minutil kodumeeskonna väravavahi Aleksei Matrossovi selja taha Juri Kolomoiets. Üleajaminutitel lõi Aleksandr Zakarljuka ühe Transi poolt tagasi, aga kokkuvõttes teenis Levadia 2:1 võidu. Liigatabelis on Levadia hetkel neljandal kohal, Trans on kaheksas.

Liigatabeli liider Flora sõitis külla üheksandal kohal olevale Kuressaarele. Avapoolaja võitis Flora 1:0, teisel poolajal lisati veel kolm tabamust. Kokkuvõttes sõideti koju 4:0 võiduga. Väravate autoriteks olid Vladislav Kreida, Vlasi Sinjavski, Markus Poom ja Konstantin Vassiljev.

Eile peetud kohtumistes oli Tartu Tammeka 1:0 parem Viljandi Tulevikust ja Tallinna Legion alistas 2:0 Tallinna Kalevi.

Flora jätkab kindla liidrina, olles 23 vooruga kogunud 64 silma. Paide hoiab 54 punktiga teist positsiooni. Kolmapäeval lähevad tabeli kaks esimest omavahel vastamisi A. Le Coq Arenal. Kalju on hetkel 47 silmaga kolmandal kohal, ent mängu vähem pidanud Levadial on kogutud nendega sama palju punkte.