Jalgrattasport

Itaalia velotuuri võitis briti rattur, Kangert oli oma meeskonna parim 

Toimetas Mihkel Talivee, 25. oktoober 2020 20:25
Tao Geoghhegan Hart võitu tähistamas.Foto: Reuters/Scanpix
Täna toimunud Giro d'Italia 21. ehk viimase etapi võitis itaallane Filippo Ganna (Ineos). Üldarvestuses krooniti aga tšempioniks tema tiimikaaslane Tao Geoghegan Hart, kes oli eelnevalt jaganud liidrikohta austraallase Jai Hindleyga (Sunweb).

Britil õnnestus viimasel, 15,7 km pikkusel sõidul edestada 24aastast Hindley't 39 sekundiga. Kolmandana lõpetas üldarvestuses Wilco Kelderman (Sunweb).

Samal teemal

Tanel Kangert (EF Pro Cycling) sai täna 64. koha ning oli kokkuvõttes tuuri 32. mees. Eestlane oli oma meeskonna parim. Intervjuus ERRile tunnistas ta, et tegu oli väga raske tuuriga.

"Mul sellest sõidust mingit masendust külge ei jää, aga oktoobri võidusõit suurtuuril on hoopis midagi muud kui maikuus. Ma loodan, et selliseid olukordi rohkem ei tule. Me väga külma ja lund ei näinud, oleks võinud oluliselt kehvemini minna. See oli üks minu kõige raskemaid Girosid. Nüüd on vaja endale pikk puhkus välja kaubelda ja kui ei kauple, siis ma lihtsalt võtan."

Refereeritud intervjuu on täispikkuses ERRis.

Samal teemal

24.09.2020
Girol on otsustava päeva eel kaksikjuhtimine, Räim lõpetas Vuelta etapi viimasena
23.09.2020
VIDEO | Räim sekkus Vueltal kõrgesse mängu! „Mingi imetulemus see pole, aga psühholoogiliselt üpriski tähtis verstapost.“
23.09.2020
Itaalia velotuuril tuli ratturite mässu tõttu etappi muuta
22.09.2020
HEA TÖÖ! Mihkel Räim aitas tiimikaaslase Vuelta etapivõiduni