WRC

M-Spordi sõitjad pääsevad pika pausi järel autot testima 

Toimetas Eigo Kaljurand, 26. oktoober 2020 22:29
Teemu Suninen Rally Estonial.Foto: Aldo Luud
M-Spordi rallimeeskonna sõitjad Esapekka Lappi ja Teemu Suninen saavad oma esimese võistluseelse testi pärast kevadet, sest meeskond kavatseb Ieperi etapi eel suunduda Belgiasse.

Rahakitsikuses vaevlev Suurbritannia rallitiim vähendas koroonapandeemia järel testide arvu minimaalseks, kuid meeskonna juhi Malcolm Wilsoni sõnul soovitakse Belgia etapi eel rajale minna.

Samal teemal

"Testime seal vähemalt kaks päeva," ütles Wilson DirtFishile. "Belgia on midagi uut, kus me pole varem käinud. On väga oluline, et meie sõitjad tunneksid autot hästi ja teaksid, millised teed neid ees ootavad. Kogemused on kõigil rallidel olulised, aga eriti sellises kohas nagu Ieper, kus asjad võivad väga kiiresti muutuda."

Wilson tunnistas, et ootab rallit, mis on enamike sõitjate ja tiimide jaoks uus. "Sellel aastal on kõik natuke teisti, kuid see on andnud võimaluse Eestile, Ieperile ja loomulikult Monzale," rääkis ta.

M-Sport Rally Estonia eel Ford Fiesta WRC'ga ametlikke teste ei teinud, kuid siinsed teed olid nende sõitjatele tuttavad. Esapekka Lappi on Ieperis küll võistelnud, kuid see toimus kuus aastat tagasi ja lõppes enneaegaselt, sest ta tegi Škoda Fabiaga avarii.

Wilson tunnistab, et temal Ieperiga kokkupuuted puuduvad. "Ma ei kahtle, et Belgia hilissügisene ilm on suur väljakutse. Pole kahtlustki, et see saab olema põnev etapp riigis, kus meie ala jälgitakse ja armastakse," rõõmustas Wilson, kes viis siis teema nukramatasse toonidesse.

"Loomulikult me pole pimedad selles osas, mis toimub. Olukord koroonaviirusega muutub iga päev, kui mitte iga tund. Järgime Belgia ja Suurbritannia võimude nõuandeid. Peamine on kõigi tervis ja turvalisus," nentis ta.

Samal teemal

09.10.2020
Kust tuli Teemu Sunineni ulmeline kiirus? M-Spordi boss: hakkasime veidi muretsema
09.10.2020
TWITTERI-MÖLL | Sotsiaalmeedia on rajal lennanud Sunineni kiirusest šokeeritud: „Kas see aeg on viga?“
20.06.2020
Tallinnas resideeriv ralliäss Teemu Suninen: Eesti on suurem rallimaa kui Soome