Ott Tänak kihutab novembri keskel Kehala minirallil.Foto: Aldo Luud
Toimetas Kaspar Koort 29. oktoober 2020 15:17
Autoralli valitsev maailmameister Ott Tänak kinnitas sotsiaalmeedias, et osaleb 14. novembril Lääne-Virumaal Kehalas toimuval ühepäevasel minirallil.

"Mul on hea meel teatada, et tuleme Hyundaiga Eestisse tagasi," kirjutas Tänak.

Ralli direktori Madis Halling märkis teisipäeval pressiteate vahendusel, et Kehala ralli peamiseks märksõnaks on kompaktsus.

„Tegemist on unikaalse võistlusformaadiga, kus lisakatsete kilometraaž jääb alla 60 ja võistlus peetakse ühepäevasena kolmes osas. Kompaktne formaat pakub sisutiheda päeva nii publikule kui ka võistlejaile. Kiiruskatseid on kavas kolm, millest igaüht läbitakse kolm korda ja see omakorda võimaldab ka pealtvaatajatel külastada kõiki kolme erinevat katset. Publikule on kõige atraktiivsem pealtvaatamise koht muidugi Kehala Ringi kompleks, kus autod on pikal distantsil hästi jälgitavad,“ selgitas Halling.

Ta lisas, et praeguse seisuga on rallile oodatud ka pealtvaatajad, kuid et koroonaviiruse leviku oht on kõrge, lähtutakse oma tegemistes eelkõige terviseameti soovitustest ja ettekirjutustest.

"See aga tähendab, et mõningad ralliga seotud elemendid võivad täpsustuda alles viimasel hetkel. Siinkohal kinnitame, et meie peamiseks prioriteediks on tagada nii võistlejate, publiku kui ka korraldusmeeskonna ohutus,“ rõhutas Halling.

Ralli esimesele kiiruskatsele antakse start 14. novembril kell 8:43 Kehala Ringi kompleksist ning kogu päeva vältel sõidetakse kolm erinevat lisakatset kokku kolmel korral kogupikkusega 56,91 km, millest 98% on kruus ja 2% asfalt.