Kristin KuubaFoto: Aldo Luud
30. oktoober 2020, 09:54

Kristin Kuuba sai Saksamaa MK-etapil 9. koha

Eesti sulgpallur Kristin Kuuba jõudis teisel järjestikkusel maailmakarika etapil 16 parima sekka ja jäi jagama 9. kohta.

Esimeses ringis sai Eesti parim sulgpallur Kuuba jagu India mängijast Malvika Bansodist tulemusega 21:12, 21:19. Kaheksandikfinaalis oli Kuuba (BWF 59.) vastaseks Saksamaa esireket Yvonne Li (BWF 44.). Liga kohtus Kuuba ka kaks nädalat tagasi Denmark Openil. Kui toona oli võit sakslanna üle väga lähedal, siis neljapäevases mängus oli Li paremus kindlam.

Kuuba suutis võrdset vastupanu osutada esimese geimi esimeses pooles, kus viimane viik oli seisul 11:11. Sealt edasi oli juhtrollis Li, kes võitis esimese geimi 21:15. Teine geim Kuuba enam head rütmi ei leidnud ja 31 minutit kestnud kohtumise võitis Li 21:15, 21:8.

Segapaarismängus ei pääsenud Helina Rüütel ja Mihkel Laanes avaringist edasi. Alzbeta Basova (Tšehhi) ja Anton Kaisti (Soome) vastu esimeses geimis mängu käima ei saadud, kuid teise geimi suutsid Rüütel ja Laanes mängida võrdselt päris viimaste punktideni. Suurema kogemusega Basova ja Kaisti võtsid siiski võidu 21:12, 22:20.