Vormel 1

ÄGE! Kimi Räikkönen jätkab vormel 1 sarjas veel ühe aasta 

Toimetas Eigo Kaljurand, 30. oktoober 2020 11:04
Alfa Romeo piloodid Kimi Räikkönen (vasakul) ja Antonio Giovinazzi jätkvad meeskonnas ka uuel hooajal.Foto: Reuters/Scanpix
Alfa Romeo vormel 1 meeskond kinnitas reedel, et soomlane Kimi Räikkönen ja itaallane Antonio Giovinazzi jätkavad nende sõitjatena ka 2021. aastal.

Vormeliringkondades spekuleeriti, et Alfa Romeo võib uueks aastaks välja vahetada mõlemad sõitjad. Kimi Räikkoneni puhul poldud kindlad, kas soomlasel on jätkamiseks motivatsiooni ja Antonio Giovinazzi asendajaks pakuti nii sakslast Mick Schumacherit kui mehhiklast Sergio Perezit. Reedel teatas tiim, et senised sõitjad jätkavad ka uuel hooajal."

Samal teemal

"Alfa Romeo Racing Orlen on minu jaoks rohkem kui meeskond, see on nagu teine ​​pere," ütles 41aastane Räikkonen pressiteates. "Nii mõnedki näod, kes olid kohal kui tegin 2001. aastal vormel 1 debüüdi, on endiselt siin. Selle meeskonna ainulaadne õhkkond annab mulle jätkamiseks täiendava motivatsiooni. See saab olema minu 19. hooaeg." 

"Ma poleks siin, kui ei usuks projekti edusse. See on meeskond, kes hindab sõnade asemel rasket tööd ja see sobib hästi minu stiiliga," jätkas legendaarne soomlane. Ta lootis, et järgmine aasta suudetakse teha samm edasi ja näidata paremaid tulemusi. Tänavu on Räikkonenil vormel 1 sarjas kirjas 2 silma, tema tiimikaaslasel Giovinazzil on neid üks rohkem. 

Alfa Romeo tiimipealik ja Sauber Motorsport AG tegevjuht Frédéric Vasseur oli rahul, et mehed otsustasid tiimis jätkata. "Kimi on sõitja, kes ei vaja tutvustamist. Tema talent on kõigil teada alates 2001. aastast ja näen tema töös endiselt kirge ja motivatsiooni. Võib kindel olla, et Räikkönen võtab auto võimetest välja 100% ja tema ümber töötavate inimeste jaoks on ta tõeline liider. Antonio lõpetas eelmise hooaja hästi ning 2020. aastal on ta tulemused pidevalt paranenud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee