Edukas Eesti koondis autasustamisel.Foto: Erakogu
2. november 2020, 14:05

FOTO | Eesti sulgpalluritele riputati kaela ajaloolised EM-medalid

Sulgpalli juunioride Euroopa meistrivõistlustel krooniti täna meistriks Taani võistkond. Taanlased said finaalis magusa revanši Prantsusmaa üle kahe aasta eest Tallinnas juunioride EMil saadud finaali kaotuse eest.

Võrreldes toonasega olid rollid vahetunud. Taanlased said üldvõiduks väga vajaliku esimese võidupunkti segapaarismängus, kus pikas ja pinevas mängus väljusid võitjatena 18-21, 21-17, 21-19 Mads Vestergaard ja Clara Lober vastasseisus Cristo Popovi ja Flavie Vallet-ga.

Noormeeste üksikmängus tekkis prantslastel viigistamise võimalus, kuid kolmegeimilises mängus oli siiski kindlam Taani. Ka individuaalturniiril medalisoosikute hulka kuuluvate Magnus Johanneseni ja Alex Lanieri duellis jäi peale Johannesen 22-20, 17-21, 21-9. Viimase ja 3-0 võidu Taanile tõi Benedicte Sillassen alistades Anna Tatranova 21-8, 21-17.

Poolfinaalis Taanile kaotanud Eesti võistkond sai autasustamisel kaela pronksmedalid, mis on Eestile esimeseks võistkondlikuks tiitlivõistluste medaliks.

Eesti koondis mängis peale 3-2 veerandfinaali võitu Hispaania üle poolfinaalis turniiril esimese asetusega Taani vastu. Eesti noortel sulgpallimaa Taani esindajatele hammas seekord peale ei hakanud.

Segapaarismängus kohtusid Ramona Üprus ja Oskar Männik Mads Vestergaardi ja Clara Loberiga. Kakskümmend minutit kestnud kohtumine lõppes tulemusega 12-21, 11-21 Eesti kahjuks.

Ka üksikmängudes ei tekkinud taanlaste vastu võimalust. Tauri Kilk kohtus valitseva U17 Euroopa meistri Mads Juel Molleriga ja pidi vastu võtma kaotuse 8-21, 14-21. Kolmanda finaalipääsuks vajaliku võidupunkti sai Taani naiste üksikmängus. Catlyn Kruus mängis Frederikke Ostergaardiga. Sellegi mängu võitja sai selgeks kahes geimis, kui Ostergaard võitis 21-16, 21-12.

Teine pronks kuulus poolfinaalis Prantsusmaale kaotanud Venemaa koondisele. EM individuaalvõistlus algab täna pärastlõunal üksikmängus esimese ringiga.