Tennis

Zopp ja Raisma langesid kodusel ITF-turniiril konkurentsist juba avaringis 

Toimetas Kadi Parts, 5. november 2020 15:39
Jürgen Zopp.Foto: Robin Roots
Kolmapäeval pärastlõunal tulid Pärnu Paf Openil eestlastest viimastena platsile Jürgen Zopp ja Kenneth Raisma. Paraku kumbki meie meestest kodusel ITF-turniiril edasi ei pääsenud.

Jürgen Zopp (ATP 549.) kohtus Läti tulevikulootuse Karlis Ozolinšiga (ATP 1089.). Esimene sett möödus enam-jaolt Zoppi dikteerimisel, tal õnnestus neljandas geimis murda lätlase palling ja enam ta seda edu käest ei andnud – 6:3. Zopp servis kindlamalt ja suurim vahe oli teiselt servilt võidetud punktides (67%-36%). Zopp realiseeris neljast murdepallist ühe, samas kui Ozolinšil need sootuks puudusid. Kuid juba esimese seti kahes viimases oma servigeimis leidis lätlane mängurütmi ja võis arvata, et teises setis läheb võitlus tihedamaks. Vastupidiselt avasetile teenis lätlane nüüd suure hulga murdepalle (9) eestlase kolme vastu. Vaatamata nende suurele hulgale sai murdega hakkama vaid korra just lätlane, millest piisas teise seti võitmiseks – 6:3, vahendas tennis.ee.

Kenneth Raisma (ATP 952.) läks kohe vastamisi esimesena asetatud soomlase Patrik Niklas-Salmineniga (ATP 436.). Mängupilt ja ka mängu käik avasetis näitasid Raisma väikest ülekaalu. Kahjuks ei realiseerunud see tulemuses. Kui Raismal oli terve seti peale kasutada kuus murdepalli, siis Niklas-Salminenil polnud neid ühtegi. Seti võitis hoopis soomlane, kes suutis selle venitada kiiresse lõppmängu, kus Raisma patustas muuhulgas kahe topeltveaga – 7:6(3).

Teine sett sarnanes natuke Zopp-Ozolinši otsustava setiga. Raisma suutis küll 1:3 kaotusseisust suure vaevaga välja rabeleda, kuid peagi leidis end taas kaotusseisust, millest ta enam ei toibunud. Võit Niklas-Salminenile 7:6(3), 6:3. 

Zoppi ja Raisma konkurentsist langemine tähendab, et homsetes teise ringi kohtumistes mängib neli Eesti tennisisti: Daniil Glinka, Kristjan Tamm, Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar. Neist vähemalt üks jõuab kindlasti veerandfinaali, sest Tamm ja Siimar kohtuvad omavahel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee