Tonye Jekiri (palliga) tõi Baskoniale 23 punkti, kuid võiduks sellest ei piisanud.Foto: EPA/Scanpix
6. november 2020, 10:57

Euroliiga: Raieste koduklubi sai valusa kaotuse, Jasikevičiuse hoolealused purustasid Alba

Sander Raieste koduklubi Baskonia kaotas korvpalli Euroliigas Villeurbanne`i ASVELile 86 : 88. Võidulisa teenisid ka Barcelona, Pireuse Olympiakos ja Istanbuli Anadolu Efes.

Euroliiga hooaega kahe võidu ja kahe kaotusega alustanud Vitoria-Gasteizi Baskonia mängis kodusaalis punase laterna Villeurbanne`i ASVELiga. Kohtumise esimene poolaeg lõppes 43 : 43 viigiga, kuid kolmanda veerandaja võitsid prantslased viie silmaga. Kuigi viimase kümne minuti jooksul jõudis Baskonia korduvalt vastasest vaid punkti kaugusele, siis viigistada või juhtima minna neil ei õnnestunud. ASVEL sai 88 : 86 tulemusega tabelisse kirja esimese võidu.

Baskonia poolelt pääsesid platsile kümme meest, kahjuks Sander Raieste taaskord nende seas polnud. Kodumeeskonna resultatiivseim oli 23 punkti visanud nigeerlane Tonye Jekiri, ASVELit vedas keskmängija Prantsusmaa keskmängija Moustapha Fall, kelle arvele jäi 19 silma.

Trilleriks kujunes ka Istanbuli Anadolu Efesi ja Tel Avivi Maccabi kohtumine. Kuigi Iisraeli klubi juhtis napilt nii esimese, teise kui ka kolmanda veerandi järel, siis lõpuks tõmbasid matšist pikema kõrre türklased.

Õhtu kangelaseks tõusis tagamängija Rodrigue Beaubois, kes viis 23 sekundit enne kohtumise lõppu kodumeeskonna 91 : 89 juhtima ja siis blokeeris kaitses vastaste viimase sekundi viske. Prantslase arvele jäi lõpuks 23 punkti ja 7 tulemuslikku söötu, Maccabit vedas 22 silma toonud jänki Elijah Bryant.

Kodusaalis mänginud Berliini Albal Barcelona vastu võimalust ei tekkinud. Avaveerand kaotati 12 punktiga ja poolajavileks oli vahe juba 20 silma. Kohtumise lõpuks särasid tablool Barcelona 103 : 67 võidunumbrid.

Suurepärast visketabavust näidanud Šarūnas Jasikevičiuse hoolealuste seas jõudis kahekohalise punktisummani viis meest, neist parimana tõi Nikola Mirotic 18 silma. Seitsmest mängust kuus võitnud Barcelona tõusis ühtlasi Euroliiga ainuliidriks, kuid reedel võib Madridi Reali võõrustav Žalgiris nendega ühele pulgale tõusta.

Õhtu neljandas vastasseisus alistas Pireuse Olympiakos võõral väljakul Peterburi Zenidi 75 : 66. Kohtumine otsustati sisuliselt teisel veerandil, mille kreeklased võitsid 22 : 7. Külaliste poolelt said käe valgeks üksteist meest, tiimi resultatiivseim oli 16 punkti toonud Hassan Martin.