Jalgpall

Ametlik: kohalik jalgpallihooaeg muudeti lühemaks 

Toimetas Kaarel Täll, 7. november 2020 10:48
Flora (rohelises) on meistritiitlile veel lähemal kui varem. Paide (sinises) on kinni klubi ajaloo esimestes hõbemedalites.Foto: Robin Roots
Jalgpalliliit muutis koroonaviirusest tingitud olukorra tõttu Eesti meistriliiga viimase ringi ülesehitust.

Meistriliigas pidi kolmele ringile (kokku 27 mängu) järgnema viimane ring, kus 1.–6. ning 7.–10. kohal asuvad meeskonnad kohtuvad omavahel ühe korra. See oleks tähendanud, et esikuuikul koguneb hooaja jooksul 32 ja teistel 30 mängu, selgitatakse pressiteates.

Alaliidu juhatus rääkis enne otsustamist esikuuiku klubidega, kellest viis toetas muudatust. Samuti käidi enne otsustamist mõtte välja kahe klubi juhtivale fännile, kes toetasid muudatust.

Jalgpalliliit arvestas muudatuse tegemisel, et kahe edasi lükatud meistriliiga ja ühe karikasarja kohtumise tõttu on kalender muutunud pingeliseks. Näiteks oleks pidanud osa mängijaid viis nädalat järjest pidama kaks matši nädalas. Samuti arvestas alaliit seda, et kui on tarvis veel mõnd kohtumist edasi lükata, siis poleks seni kehtinud kalender võimaldanud hooaega lõpuni mängida. Jalgpalliliit analüüsis enne otsustamist ka muudatuse mõju võitluses lõplike tabelikohtade pärast ja lähtus sellest, et keerulises olukorras on oluline, et otseste konkurentide omavahelised mängud tabeli tipus ja lõpus ei vähene.

Uue kalendri järgi toimub viimase ringi esimene voor 22. ja 23. novembril, teine voor 29. ja 30. novembril ning kolmas voor 5. või 6. detsembril.

Standings provided by SofaScore LiveScore

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee