Manchester Unitedi meeskond.Foto: CLIVE BRUNSKILL/Scanpix
7. november 2020, 22:40

Õhtu Euroopa jalgpallis: ManU alistas Evertoni, Klavan jäi Itaalias pingile, Bayern võitis Dortmundi

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas oli täna kavas neli mängu, Itaalias käis väljakul eestlase Ragnar Klavani koduklubi Cagliari ning Saksamaal kohtusid tabeli tippu kuuluvad Dortmundi Borussia ning Müncheni Bayern.

Inglise kõrgliigas oli Manchester United 3:1 parem Evertonist. Kuigi kodumeeskond Everton asus 19. minutil Bernardi väravast juhtima, viisid ManU võidusadamasse Bruno Fernandesi kaks tabamust ja Edinson Cavani hiline värav.

Crystal Palace alistas omakorda 4:1 Leeds Unitedi. Võitjate poolt skoorisid Scott Dann, Eberechi Eze ning Jordan Ayew, üks värav kanti Leeds Unitedi poolelt Helder Costa omaväravaks. Ainuke tabamus, mis Leedsi poolele kirja läks, kirjutati Patrick Bamfordi arvele.

Chelsea võitis 4:1 Sheffieldi. Kuigi David McGoldrick viis Sheffieldi üheksandal minutil juhtima, sündisid kõik ülejäänud väravad Chelsea meeste poolt: tabamuse said kirja Tammy Abraham, Ben Chilwell, Thiago Silva ja Timo Werner.

Hilisõhtuses mängus kohtuvad West Ham ja Fulham.

Liigatabeli esikuuik: Southampton, Liverpool, Chelsea, Leicester, Tottenham, Everton.

Eestlase Ragnar Klavani koduklubi Cagliari mängis Itaalia kõrgliigas 2:0 üle Sampdoria, Klavan vaatas mängu pingilt. Teistest mängudest: Benevento  kaotas kodus 0:3 Speziale, õhtu viimases vastasseisus jooksevad väljakule Parma ning Fiorentina.

Itaalias on liigatabeli liidriks Milan, Cagliari on hetkel 11. kohal.

Saksamaa kõrgliigas peeti täna mänguõhtu esimeses pooles järgmised kohtumised: Leipzig – Freiburg 3:0, Berliini Union – Bielefeldi Arminia 5:0, Mainz – Schalke 2:2, Augsburg – Hertha 0:3, Stuttgart – Frankfurdi Eintracht 2:2.

Õhtu viimases mängus läksid omavahel vastamisi Dortmundi Borussia ja Müncheni Bayern. 3:2 võidu sai kirja Bayern. Marco Reus viis Dortmundi 45. minutil juhtima, aga eduseisu asemel võttis Dortmund riietusruumi kaasa hoopis viigi, sest lisatud minutite jooksul skooris Bayerni poolt David Alaba. Müncheni tiimi poolt olid 48. ja 80. minutil täpsed vastavalt Robert Lewandowski ja Leroy Sane, Dortmundi eest skooris veel 83. minutil Erling Haaland.

Liigatabeli seis: Bayern 18 punkti, Leipzig 16, Dortmund 15.