Flora alistas Tartus sealse Tammeka ja kindlustas 13. meistritiitli.Foto: Aldo Luud
8. november 2020, 19:45

FC Flora jalgpalliklubi krooniti 13. korda Eesti meistriks. Pühapäeval saadi Tartus 1 : 0 jagu sealsest Tammekast. Floral jääb pidada veel neli kohtumist, kuid edu konkurentide ees on piisav.

Tartus lõi kohtumise ainsa värava Vlasi Sinjavski, kes suunas 56. minutil peaga võrku Martin Milleri nurgalöögi. Flora krooniti vabariigi parimaks vutimeeskonnaks teist aastat järjest. Viimati õnnestus Eesti meistritiitlit kaitsta Levadial, kes sai sellega hakkama aastal 2014. Flora võitis kaks tšempionaati järjest viimati hooaegadel 2010 ja 2011.

Flora alistas Tartus sealse Tammeka ja kindlustas 13. meistritiitli. Foto: Aldo Luud

„Meeskonnalt väga hea töö. Võrreldes eelmise aastaga arenesime, sest mängisime tänavu tugevamate tiimidega paremini. Suutsime võita ka karika ja superkarika. Hea meel, et tegime väikese sammu edasi,“ rääkis Flora peatreener Jürgen Henn ETV-le antud intervjuus.

Flora tiitlid: 1993-94, 1994-95, 1997-98, 1998, 2001, 2002, 2003, 2010, 2011, 2015, 2017, 2019.

• 2020 Flora

Paide Linnameeskond alistas koduväljakul 4 : 2 Narva Transi ja kindlustas klubi ajaloo esimese medali. Trans mängis möödunud voorus võõrsil Tallinna Kaleviga, toona kaotati kohtumine 1 : 4 ja kaks väravat sai kirja Hannes Anier. Ka sellel nädalavahetusel sahistati nende võrku neljal korral, millest kaks lõi Hannese vanem vend Henri.

Paide Linnameeskond kindlustas klubi ajaloo esimesed medalid. Foto: Stanislav Moshkov

Keskeestlased alustasid kohtumist väga maruliselt, sest juba 20. minutiks juhiti 2 : 0. Esimese värava lõi kuuendal minutil Edrisa Lubega, teise Kevin Kauber, mõlemale tegi eeltöö Sergei Mošnikov. Kuid Trans kosus ja 36. minutil lõi Arseni Kovaltšuk ühe tagasi.

Paide kangelaseks tõusis Henri Anier. 29aastane ründaja tuli 59. minutil platsile ja vaid sadakond sekundit hiljem lõi ta oma esimese värava. 70. minutil sai ta kirja oma teise kolli, kui Eesti koondislane realiseeris Mošnikovi teenitud 11 meetri karistuslöögi. Ehhki ka Transi 19aastane poolkaitsja Kovaltšuk suutis mängu lõpus lüüa oma teise värava, siis rohkemaks Ida-Virumaa tiimil jõudu polnud.

Matši 4 : 2 võitnud Paide hoiab tabelis 60 punktiga teist kohta. Kaks mängu vähem pidanud Levadia jääb maha 10 ja Nõmme Kalju 11 silmaga. Kuna hooaja lõpuni on vaid kolm vooru, siis Kalju neid enam püüda ei saa ja Paide on kindlustanud vähemalt pronksmedali.

Väga väärtusliku võidu võttis tabeli punane latern Tallinna Kalev, kes alistas koduväljakul 1 : 0 Viljandi Tuleviku. Kodumeeskonna ainsa kolli lõi 69. minutil nende kapten Marek Kaljumäe.

Kalevil on nüüd tabelis 18 punkti, millega nad on ikka veel viimased. Kuid Kuressaare on neist vaid kahe ja Trans kolme silma kaugusel. Tabeli viimane kukub järgmiseks aastaks esiliigasse, eelviimane peab mängima üleminekumänge.