Jalgpall

Koondis enne välismänge: Paidet ja Anieri puudutavaid küsimusi ei lubatud esitada 

Kadi Parts, 10. november 2020 18:21
Eesti koondist ootab ees kolm võõrsilmängu.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti jalgpallikoondis peab lähiajal kolm võõrsilmängu. Viimastes mängudes skoorinud Rauno Sappinen endal liigset pinget ei tunne, koondise peatreener Karel Voolaid tunnistab, et Rahvuste liiga mängudes tuleb minna jahtima tulemust, aga ka sõprusmäng Itaalia vastu ei saa olema lihtne. Viimastel päevadel põletavaks teemaks olnud Henri Anieri ning Paide Linnameeskonna kohta paluti ajakirjanikel täna küsimusi mitte esitada.

Esmalt Anierist. Paide Linnameeskonna ründaja saaga sai alguse sellest, et mehe koduklubi hinnangul polnud ta piisavalt heas vormis, et koondist aidata. Koondise loots Voolaid polnud sellega nõus ja avaldas selle kohta arvamust ka meedia vahendusel. Täna selgus, et viimasel pühapäeval koduses liigas Narva Transile kaks väravat löönud Anier siiski liitub koondisega.

Samal teemal

Segadust tekitanud olukorda täna toimunud virtuaalsel pressikonverentsil aga selgitada ei õnnestunud, sest Eesti Jalgpalli Liit esitas tingimuse, et ajakirjanikud sel teemal küsimusi ei esitaks. Koondise ründaja Rauno Sappinen sõnas omalt poolt Anierist rääkides, et koondisekaaslastel on hea meel meest näha ja meeskonna sisekliimat see olukord mõjutanud pole. Peatreener Karel Voolaid ütles, et rahvustiimi meditsiiniline personal pole Anierile eraldi hinnangut andnud, sest tema arvates pole seda tarvis.

Eesti vs neljakordne maailmameister

Homme läheb Eesti maavõistlusmängus vastamisi neljakordse maailmameistri Itaaliaga. Koondise ründaja Rauno Sappinen aukartust ei tunne: „Vastane on tugev nii nime kui viimaste tulemuste poolest. On suur rõõm ennast nende vastu proovile panna, see on ikkagi maailma tipptase.“

Ta selgitas, et kuigi Itaalia vastu peetakse vaid sõprusmäng, siis mängijate keskendumist see ilmselt ei sega. „Pärast lihtsalt ei jaga keegi selle eest punkte, aga usun, et kõik lähevad mängima sama innuga,“ sõnas värskelt Floraga Eesti meistriks tulnud Sappinen.

Liigahooajalt ja meistritiitli võitmiselt koondiselainele ümberlülitumise kohta ütles Sappinen, et jalgpallis vahetuvadki olukorrad kiiresti ja see pole tema jaoks uus.

Homse ülikõva vastase kohta ütles ründetuus, et tema isiklikult läheb mängule vastu võidumõtetega. Kuidas seda aga saavutada? „Esmalt tuleb kaitses asjad korras hoida ja kui endal tekivad üleminekumomendid, peab need hästi ära kasutama. Kui meil lastakse palliga mängida, tuleb leida õiged käigud ja lahendused, et rünnakul ohtlik olla ja väravaid lüüa,“ sõnas Sappinen. Ta lisas sedagi, et kuna homset mängu jälgivad üle maailma ilmselt paljud inimesed, on kohtumine Itaaliaga hea võimalus silma paista.

Kuivõrd homme on tegemist maavõistlusega, võib Itaalia poolt oodata väljakule tavapärasemast veidike nõrgemat koosseisu. Meie peatreener Karel Voolaid ei usu, et see eestlaste elu lihtsamaks teeks. „Neile on sisse kodeeritud, et kodumaa pinnal tuleb igat mängu hästi mängida. Ma ei ole näinud neid kedagi alahindavat või kellegi vastu kehvasti mängivat. Me ei saa oodata midagi kergemat. Meie tööpäev tuleb tõsine ja raske, kerget mängu me ei oota,“ tunnistas Voolaid.

Mida toob Rahvuste liiga?

Pärast Itaaliaga peetavat sõprusmängu ootavad Eesti koondist eest Rahvuste liiga kohtumised Põhja-Makedoonia ning Gruusiaga. Neljaliikmelises alagrupis on Eesti hetkel viimasel kohal. Koondise loots Voolaid nentis, et kuivõrd seekord on ründajate valik päris korralik, võib juhtuda, et mõnes mängus võib ta tavapärase ühe ründaja asemel kasutada kaht.

„Arvestades seda, et Rahvuste liiga mängudes on meil selg vastu seina ja on vaja mängida resultaadi peale, mitte näidata head mängu ja olla viigiga rahul, seab see meile taktikaliselt teatud nõudmised. Arvestades (ründajate- K.P.) valikut annab see meile teatud võimalused. Aga kas see on meie esimene variant? Pigem ei. Aga on selge, et võistkond peab vajadusel olema valmis reageerima ja meil on aega, et võistkonda selleks ette valmistada,“ selgitas Voolaid.

Koondise kokkusaamisest rääkides sõnas peatreener, et koos tehti üks trenn ja juba täna lennati Itaaliasse. Tema sõnul on sisekliima hea ja mängijatel on olnud tore taas üksteisega kokku saada. „Õhkkond tundub mõnus,“ sõnas Voolaid.

Seekordsest koosseisust puudub Mattias Käit, kelle kohta ütles koondise peatreener, et tema asendajad ehk teised keskpoolkaitsjad saavad võimaluse end tõestada. Muudes liinides on peatreeneri sõnul olukord pigem hea.

Oktoobrikuus kolm väravat löönud Rauno Sappinen sõnas omalt poolt, et ründeliinis ta endal liigseid pingeid ei näe: „Pinget pole, mängu- ja väravanälg on.“

Eesti koondis mängib Itaaliaga homme, Põhja-Makedooniaga pühapäeval ja Gruusiaga järgmisel kolmapäeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee