Heiki Nabi tänavu MM-tiitilile võistelda ei saa.Foto: Robin Roots
Eigo Kaljurand 11. november 2020 13:52
Rahvusvaheline maadlusliit teatas teisipäeva õhtul, et detsembris Serbias toimuma pidanud MM jääb koroonapandeemia tõttu ära. Suurvõistluse asemel peetakse seal MK-etapp, Eesti sportlaste osalmine selgub lähinädalail.

"Olime ennast MMile kirja pannud ja lootsime väga, et see toimub. Täna on raske edasist kommenteerida. Kogu koondis, kes oleks Belgradi sõitnud, on Poolas treeninglaagris," ütles Maadlusliidu peasekretär Jaanika Kaljola Õhtulehele. 

Rahvusvaheline maadlusliit andis teisipäeva õhtul toimunud veebikoosolekul teada, et MM jääb tänavu ära. Soome maadlusliidu tegevdirektor Pertti Vehviläinen ütles sealsele rahvusringhäälingule, et veel eelmise nädala lõpus oli seis lubav.

"Kuid siis loobusid suuremad riigid nagu USA, Jaapan, Iraan, Hiina, Kuuba ja Kasahstan osalemisest. Maadlusliidu juhatusel ei jäänud muud üle kui MM tühistada," ütles Vehviläinen. "Otsusega venitati nii kaua kui võimalik. Mitmest suunast tuli teateid, et sportlased pole võistelda saanud ja motivatsioon trenni teha on väike."

MMi toimumise eelduseks seati, et eelmise aasta osalejate arvust saadakse kohale 70 protsenti. Teise kriteeriumina määratleti, et võistlema peab tulema möödunud MMi kümnest edukaimast riigist kaheksa, kuid suurriikide loobumisega ei täidetud enam kumbagi eeldust.

Belgradis toimub nüüd klassikaline MK-etapp, mille esialgsed võistluspäevad jäid samas ehk matil on sportlased 12.-20. detsembrini. Kaljola sõnul pole siiski needki kuupäevad enam kivisse raiutud.

Eesti vabamaadlejatest pidid Serbiasse sõitma Epp Mäe, Aimar Andruse ja Erik Reinbok ning kreeka-rooma stiili viljelejatest Heiki Nabi, Helary Mägisalu ja Ranet Kaljola. "Kui nad koos treeneritega Poolast naasevad, siis saame arutada, kas nad lähevad (Belgradi) või mitte," selgitas Jaanika Kaljola, et siinse koondise tulevik selgub lähinädalatel.