Jalgrattasport

Ränga kukkumise põhjustanud tipprattur sai üheksakuulise võistluskeelu  

Toimetas Eigo Kaljurand, 11. november 2020 14:40
Poola velotuuri ränk kukkumine.Foto: AP/Scanpix
Rahvusvaheline jalgrattaliit karistas üheksa kuu pikkuse võistluskeeluga  Hollandi sprinterit Dylan Groenewegenit (Lotto NL-Jumbo), kes trügis Poola velotuuri avaetapi finišiheitlus rajalt välja kaasmaalase Fabio Jakobseni (Deceuninck-QuickStep).

Augusti alguses sõidetud Poola velotuuri avaetapil toimus kohutav kukkumine, kui 24aastane Jakobsen põrkus finišisirgel vastu Dylan Groenewegeni, kaotas tasakaalu ja paiskus suurel kiirusel läbi rajapiirde. Jakobsen viidi helikopteriga haiglasse, kus teda hoiti kaks päeva koomas.

"Õnneks pole tal ajukahjustust ja selgroog on terve. Veel ei ole selge, kui palju sai kahjustada tema näo närvisüsteem," rääkis augusti alguses hollandlase raviarst Pawel Gruenpeter kohalikule meediale. Jakobsen murdis näos luud ja kaotas kõik hambad, kuid elutähtsad organid viga ei saanud ja mehe enda sõnul on ta tervenemas.

Poola velotuuri kohtunikud diskvalifitseerisid Groenewegeni, sest nende silmis jättis ta rivaalile lubamatult vähe ruumi. Samal meelt oli Rahvusvaheline jalgrattaliit (UCI), kes määras nüüd mehele üheksa kuu pikkuse võistluskeelu.

"Rattur tegi uurijatega koostööd ja nõustus kuni 2021. aasta 7. maini kestva võistluskeeluga," teatasid nad, et keelu alguspäevaks loetakse toonase kukkumise toimumisaega. Groenewegen kirjutas Instagramis pärast otsuse teada saamist, et tegu jääb igavesti plekiks tema renomeele.

"Kaldusin oma joonest kõrvale. Mul on kahju, sest tahan olla aus sprinter. Tagajärjed olid väga kahetsusväärsed ja tõsised," ütles 27aastane hollandlane. "Loodan, et see oli õppetund kõigile sprinteritele. Jälgin väga tähelepanelikult uudiseid Fabio taastumisest. Loodan, et ühel päeval naaseb ta täielikult rajale."

Samal teemal

03.10.2020
Poola velotuuril rängalt kukkunud ratturil hakatakse nägu üles ehitama: lõualuude ehitamiseks võetakse appi vaagnaluu
15.08.2020
VIDEO | Belgia tipprattur kukkus võistlustel sillalt alla
07.08.2020
Poola velotuuril rängalt kukkunud rattur toodi koomast välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee