VIDEO | Eesti korvpallinaiskond mängis edu maha ja sai EM-valiksarjas valusa kaotuse

Toimetas Eigo Kaljurand, 14. november 2020, 20:15
Merike Andersonil oli võimalus viimasel sekundil viia Eesti lisaajale, kuid kahjuks tema kolmene ei tabanud.Foto: Martin Ahven
Eesti naiste korvpallikoondis kaotas Bosnia ja Hertsegoviina pealinnas Sarajevos peetavas EM-valiksarja "mullis" Šveitsile 60 : 63.

Eesti naiste korvpallikoondis oli valiksarja alustanud kolme kaotusega. Aasta tagasi jäädi Venemaale alla 30 ja Šveitsile kümne punktiga, kolmapäeval kaotati 54 : 92 Euroopa tippu kuuluvale Bosnia naiskonnale.

Laupäeval tegi Eesti Šveitsi vastu senise valiksarja parima mängu. Avaveerandil olid mõlemad naiskonnad skoorimisega hädas ja tiimid viskasid kahepeale vaid 15 silma. 6 : 9 kaotatud avaveerandi järel tegi suurepärase seeria 17aastane Marie Anette Sepp, kes tõi eestlastele seitse punkti järjest ja viis koondise 14 : 13 ette.

Punkt punkti mäng kestis seisuni 17 : 20, kui Eesti tegi 13 : 1 vahespurdi ja poolaeg võideti lõpuks 30 : 23. Edu suudeti hoida ka kolmandal veerandil, mille järel sinisärgid juhtisid nelja silmaga.

Kuigi Eestil oli puudu mitmed olulised mängijad ja kohtumisest jäi eemale positiivse koroonaproovi andnud tsenter Kadri-Ann Lass, siis püsiti kenasti mängus ja kuus minutit enne lõppu oli Eesti ees veel 54 : 46, kuid siis hoog rauges.

Šveits tegi 16 : 3 vahespurdi ja minut enne lõppu juhtisid nad 62 : 57. Marie Anette Sepp tabas kümme sekundit enne kohtumise lõppu kolmese, mis tõi Eesti kahe silma kaugusele, mille järel tehti vastasele kiiresti viga. Šveitsi tagamängija Evita Herminjard tabas kahest vabaviskest ühe, mille järel oli Merike Andersonil võimalik viia kohtumine lisaajale, kuid tema kolmepunktivise läks mööda.

Eesti resultatiivseim oli 13 silma visanud Sepp. 38aastane Anderson ja Janne Pulk teotasid teda tosina punktiga. Šveitsi poolt tegi enim pahandust nende korvialune jõud Charlotte Kohler, kes tõi 20 silma.

Šveitsil on nüüd neljast mängust kaks ja Eestil null võitu. Suure tõenäosusega selgitavad täna õhtul alagrupi esikohanaiskonna Venemaa ja Bosnia, kellest viimane võitis satside esimese omavahelise kohtumise.

Eesti koosseis: Birgit Piibur (TLÜ), Marie Anette Sepp (Audentese SK/ASG), Janeli Lilleallik (BC Elva/CHKK), Helena Stina Svilberg (Audentese SK/ASG), Janne Pulk (Keltern Rutronik Stars), Mailis Pokk (Keltern Rutronik Stars), Laina Mesila-Kaarmann (BC Elva/CHK), Merike Anderson (TLÜ),Victoria Ida Vähi (Baloncesto Femenino Cartagena), Anna Gret Asi (TÜ/Kalev), Martha-Liisa Oinitš (TLÜ) ja Sofia Kosareva (TLÜ). Koondise peatreener on Allan Siimann.