Kristjan KitsingFoto: Tiit Tamme
14. november 2020, 21:52

Kuus kaugviset tabanud Kristjan Kitsing aitas Rytase suure võiduni, Hispaanias pallivate eestlaste seis on keeruline

Leedu korvpalli kõrgliigas tegi suurepärase mängu Kristjan Kitsing, kes aitas Vilniuse Rytasel alistada Utena Juventuse. Hispaania kõrgliigas pallivate eestlaste seis pole roosiline ja sealsete spetsialistide sõnul võib Janari Jõesaar saada peagi hundipassi.

Kristjan Kitsingu tööandja Vilniuse Rytas alistas võõrsil Utena Juventuse kindlalt 100:79. Eestlane algviisikusse ei kuulunud, kuid tegi sellest olenemata suurepärase matši ja tõusis meeskonna resultatiivsemaks mängijaks.

Kitsing rassis 28 minutit, mille jooksul viskas 23 silma (vabavisked 1/1, kahesed 2/2, kolmesed 6/9). Lisaks jäi ääremängija arvele kuus lauapalli, üks korvisööt ja vaheltlõige. Maurice N'dour ja Martynas Echodas toetasid teda 16 punktiga.

Sellega päädis Rytase kolmemänguline kaotuste seeria, liigatabelis on neil kirjas seitse võitu ja kolm kaotust.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Siim-Sander Vene leivaisa Fuenlabrada oli kodusaalis Zaragoza Casademonti vastu kolmanda veerandaja järel 14-punktilises kaotusseisus, kuid lõppeks võeti napp 82 : 81 võit. Vigastusest taastuv eestlane laupäeval mänguaega ei teeninud.

Janari Jõesaari koduklubi Manresa Baxi pidas oma 11. vooru kohtumise neljapäeval ja meeskond kaotas 80 : 88 Tenerife Iberostarile. Jõesaare arvele jäi 15 minutiga 5 silma. Teisalt võib 26aastase eestlase karjäär Manresas läbi olla, sest meeskond palkas reedel Deividas Dulkyse. Leedu ääremängija pallis meeskonnas ka möödunud aastal ja ta tõi liigas keskmiselt 6,2 punkti.

Sander Raieste koduklubi Baskonia on tabelis neljas, Manresa üheksas ja viimasest viiest mängust neli võitnud Fuenlabrada 13.