Käsipall

Selgus esimene karikavõistluste finaalneliku meeskond 

Toimetas Kadi Parts, 17. november 2020 22:15
Käsipall Põlva Serviti - HC Tallinn Tags: Käsipall Põlva Serviti - HC TallinnFoto: Aldo Luud
Mõnes Eesti käsipalli karikavõistluste veerandfinaalpaaris pole veel avamängugi peetud, kuid Põlva Serviti kindlustas juba koha finaalnelikus. Karikakaitsja oli kordusmängus võõrsil üle Tartu Ülikoolist 44:20 (21:10) ning edenes esimesena Final Four'i koondtulemusega 98:40.

Serviti oli avamängu kodusaalis võitnud koguni 34 väravaga ja otsustas kordusmängule minna hoolimata paljude põhimeeste puudumisest. Eston Varusk ja Henri Sillaste on endiselt vigastatud ning koondisepausijärgselt olid veel eneseisolatsioonis Andris Celminš, Alfred Timmo, Henri Hiiend, Mathias Rebane ja Tõnis Kase, vahendas handball.ee.

Markel Veiko väravast juhtis 13-kordne Eesti karikavõitja 22. minutil 15:8. Korraks sai Tartu Ülikool vahe veel viie peale, ent Serviti lõpetas poolaja veel ühe 6:0 perioodiga ning Mario Karuse täpne karistusvise viis meeskonnad vaheajapausile seisul 21:10. Teine pooltund algas täpselt nagu esimenegi ehk kogenud Siivo Soku väravaga.

Peagi kasvatas Uibo edu 24:10 peale ja kuigi skoorima hakkasid võõrustajadki, lähemale tosinast väravast ei saadud. Serviti jätkas kindlalt ja libises üha kaugemale eest. Sama suureks kui avakohtumises vahe küll ei paisunud, aga kahe mängu kokkuvõttes said põlvalased 58-väravalise võidu.

Kordusmängu 44:20 võitnud Serviti jätkas rekordilist seeriat – nelja parema sekka on jõutud kõigil taasiseseisvunud Eesti karikavõistlustel ehk 30 korda järjest. Võitjatel said käe valgeks kõik 11 väljakumängijat, neist Ülljo Pihus viskas kaheksa, Sokk, Uibo, Veiko ja Sander Sarapuu viis väravat. Kaotajatel tabas Tõnu Jõks seitse korda.

Karikasarja ülejäänud veerandfinaalidest algab järgmisena Põlva/Arcwoodi ja SK Tapa/N.R. Energy vastasseis, kus avamäng peetakse Põlvas pühapäeval algusega kell 16. Veel kohtuvad kaheksa parema seas Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ning Raasiku/Mistra – HC Tallinn 2, kus viimane võitis avamängu 29:25.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee