ŠOKK: Saksamaa jalgpallikoondis sai viimase 89 aasta suurima kaotuse

Toimetas Eigo Kaljurand, 18. november 2020 09:09
Kaasmängijad õnnitlevad Mikel Oyarzabali, kes lõi sakslaste võrku kuuenda palli.Foto: AFP/Scanpix
Hispaania jalgpallikoondis alistas Rahvuste liiga viimases alagrupimängus Saksamaa koguni 6 : 0, kõige madalamas divisjonis sai hooaja esimese võidu Läti.

Rahvuste liiga A4 grupi viimase vooru eel oli Saksamaal 9 ja Hispaanial 8 silma, mistap pidi viimane edasipääsuks kindlasti Saksamaad võitma. Koduväljakul mänginud hispaanlased tegid sotid selgeks esimese 38 minutiga, kui löödi kolm väravat. Jala said valgeks Alvaro Morata, Ferran Torres ja Rodri Hernandez.

Teisel poolajal põrutas La Roja veel kolm palli Die Mannschafti võrku. Torres kindlustas kahe väravaga endale kübaratriki ja tenniseskoori 6 : 0 tõi tabloole Mikel Oyarzabal 89. minuti värav. Hispaanlaste domineerimine kajastus ka pallivaldamises, sest nahkkera oli nende käes 70 protsenti mänguajast.

Saksa väljaande Bild andmeil oli see nende rahvuskoondise suurim kaotus alates 1931. aastast, kui neid rappis sama skooriga Austria. Portaal nimetas Sevillas toimunut peatreener Joachim "Jogi" Löw auks "Das Jogi-Desaster" ehk Jogi katastroofiks. Hispaania võitis A4 alagrupi 11 punktiga, Saksamaal oli lõpuks punkte 9, Ukrainal 6 ja Šveitsil 3.

Teisipäeval lõpetas oma nukra seeria Läti jalgpallikoondis, kes oli liiga kõige madalamas divisjonis esimeses viies voorus võiduta. Kuuendas ringis saadi lõpuks kolm silma kätte, kui võõrsil alistati Andorra 5 : 0. Kaks väravat sai kirja Janis Ikaunieks, ühe lisasid Antonijs Cernomordijs, Vladislavs Gutkovskis ja Raimonds Krollis.

Eesti rahvuskoondis peab C3 alagrupi viimase kohtumise täna, kui võõrsil kohtutakse Gruusiaga. Sisulist tähtsust mängul pole, sest Eesti lõpetab grupi neljandal kohal. Halva stsenaariumi korral võib Eesti kukkuda madalamasse D-liigasse, sinisärkide saatus selgub 2022. aasta märtsis play-out'i mängudel.