Jalgpall

Suur samm liberaalsuse poole: kaks aastat tagasi ei lubatud naistel jalgpalli vaadata, eile käivitus esimene naisteliiga 

Toimetas Oliver Lomp, 18. november 2020 18:58
Islamiusulised Mekas palvetamas. Väga konservatiivses Saudi-Araabias tehakse aga suuri samme liberaalsuse pooleFoto: Reuters/Scanpix
Padukonservatiivse islamiga Saudi-Araabia jalgpallis on käsil revolutsioonilised ajad: veel kaks aastat tagasi ei tohtinud naised jalgpalli staadionil isegi vaadata, eile alustati naisteliigaga.

Algselt pidi naisteliiga algama märtsis, ent see lükati koroonapandeemia tõttu edasi. Eile pandi pall aga mängu nii Riyadis kui Jeddahis kokku seitsmes mängus. Ajaloolises avakohtumises alistas Tigers 11:0 Jeddah Challenge’i.

Kokku võistleb liigas 24 tiimi, kus mängib üle 600 jalgpalluri ning naised heitlevad 500 000 saudi riaali peale (ca. 120 000 €).

Saudi-Araabia spordiföderatsiooni sõnul on naiste liiga eesmärk julgustada õrnemat sugu olemaks aktiivsem ja seega sportlikult sotsiaalsem.

„See oli nii meie mees- kui naisjalgpalluritele tõeline rõõmupäev. Selle põhjal, mida ma seni näinud olen, võin kindel olla, et veel väga paljud naised tahavad profiks siirduda,“ vahendas BBC saudi jalgpalliajakirjaniku Abdullah Alyami sõnu.

Samal teemal

08.11.2020
Saudi Araabia hoiab hinge kinni peale Bideni võitu
30.10.2020
Koraani ja hüüde „Allahu Akbar“ toel Nice’i kirikus inimesi lõikunud noor tuneeslane oli alles äsja Prantsusmaale saabunud
02.10.2020
KOKKU AHELDATUD: saudid hoiavad Etioopia töömehi ebainimlikes tingimustes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee