Kelly Sildaru.Foto: Reuters/Scanpix
Talisport
21. november 2020, 13:21

Kvalifikatsiooni võitnud Sildaru ei tulnud MK-etapi finaalis starti

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru osales Austrias toimunud pargisõidu MK-etapil. Neljapäeval peetud kvalifikatsiooni ta võitis, kuid laupäevases finaalis eestlanna starti ei tulnud.

Kvalifikatsioonis sai 18aastane Sildaru esimesel läbimisel kirja punktisumma 90,5, teisel saavutas aga 92,5 silma, mis oli eelvõistluse parim tulemus. Laupäevasel finaalil oli ta küll kohal, kuid otsustas ikkagi mitte startida.

„Kukkusin võistluseelsel soojendusel. Pärast kukkumist sõitsin ühe ringi veel, kuid tegin ikkagi põlvele natuke haiget. Seega ei tahtnud rohkem riskida,“ sõnas Kelly Sildaru Delfi Spordile. „Põlv on terve. Liikusin omal jalal ikka edasi, kuid põrutus oli selline, et ei olnud praeguses olukorrast mõtet rohkem riskida.“

MK-etapi võitis prantslanna Tess Ledeux 89,00 punktiga. Teise koha sai norralanna Johanne Killi (81,00) ja kolmanda Hiinat esindav Ailing Eileen Gu (77,00).

13:21

Lõplik paremusjärjestus:

13:17

Käib teine laskumine, kuid seni pole keegi oma tulemust parandanud.

12:35

Tundub tõenäoline, et Sildaru ei tulegi täna starti. Praegu ei oska täpset põhjust öelda, sest veel neljapäevases kvalifikatsioonis oli eestlanna heas hoos. Võimalik, et vahepeal on tekkinud mõni vigastus.

12:29

17aastane hiinlanna Ailing Eileen Gu kogub avalaskumisel 77,00 punkti. Samal ajal tekib Kelly Sildaru nime taha DNS ehk Did Not Start... Loodame, et see on viga.

12:27

Viis X-mängude hõbedat võitnud Johanne Killi läheb teiseks, punkte 81,00.

12:26

Väike parandus! FIS kodeleheküljel oli ilmselt esialgu väike viga. Ledeux' avalaskumise tulemus on ikkagi igati tippklasissist ehk 89,00.

Praegune seis:

12:24

Olümpiamängude hõbedavõitja Mathilde Gremaud põrub avalaskumisel, kirja läheb 15,50 punkti.

12:22

Maailmameister ja X-mängude tšempion Tess Ledeux saab avalaskumisel kirja 71,00 punkti.

12:22

Võistlus on alanud. Darian Stevens ei tule esimesel laskumisel starti. Esimesena saab tulemuse kirja Katie Summerhayes, kellele annavad kohtunikud 65,75 punkti.