Robert Valge (vasakul).Foto: Stanislav Moshkov
20. november 2020, 22:57

Pärnu alistas tugeva viimase veerandaja toel Tarva

Pärnu Sadam alistas Eesti-Läti korvpalliigas võõral väljakul tulemusega 76 : 72 Rakvere Tarva.

Tasavägise matši avaveerandi võitis külalismeeskond 16 : 13 ning juhtis poolajapausiks 32 : 28. Enne viimast neljandikku oli aga pääsenud kahe silmaga ette Tarvas. Lõpus oli rohkem jaksu aga Pärnul – minut enne lõppu ilutsesid tablool numbrid 69 : 59 nende kasuks ning kuigi seejärel anti pisut järele, suudeti lõpuks siiski võit võtta.

Pärnu resultatiivseim oli 21 punkti ja kaheksa lauapalli toonud Mihkel Kirves, teda toetasid Edon Maxhuni ja Märt Rosenthal vastavalt 13 ja 12 silmaga. Tarva parim oli 18 punkti kogunud Devin Lee Harris.

Liigatabelit juhib täisedu üheksa võiduga Riia VEF, kes täna alistas tulemusega 97 : 84 BK Ventspilsi. Teist positsiooni hoiab seitsmest mängust kuus võitnud BC Kalev/Cramo ning Pärnu tõusis kolmandaks – neil on koos kaheksa võitu ning kaks kaotust. Tarvas, kellel täna katkes neljamänguline võiduseeria, on nelja võidu ja viie kaotusega seitsmendal kohal.