Vormel 1

Lewis Hamilton lüüakse rüütliks 

Toimetas Kaspar Koort, 22. november 2020, 10:47
Lewis Hamilton.Foto: TOLGA BOZOGLU
Hiljuti seitsmenda MM-tiitli kindlustanud Briti vormeliäss Lewis Hamilton lüüakse uuel aastal kuninganna Elizabeth II poolt rüütliks.

Juba üksteist aastat tagasi pälvis Hamilton kuningannalt Briti impeeriumi ordu medali, kuid rüütliseisuse väärilisust pidi ta seni veel ootama. Üheks tõrvatilgaks meepotis on olnud asjaolu, et osa Hamiltoni varandusest on registreeritud maksuparadiisidesse – ka mehe üks residentsidest asub Monacos – kuid ka sellest hoolimata on ta Suurbritannia 5000 suurima eraisikust maksumaksja seas. Nüüd on ka Hamiltoni finantsasju uurinud instantsid leidnud, et sellega on kõik korras ja takistusi tema rüütliks löömisele pole.

"Kui ma mõtlen sellele aule, mõtlen ma esmalt inimestele nagu mu vanaisa, kes osalesid sõjas," on Hamilton ise varasemalt öelnud, kui talt rüütliseisuse kohta päriti.

Lisaks Hamiltonile on viimastel aegadel rüütliks löödud teisigi noorema põlve Briti spordi suurkujusid. Näiteks on selle au pälvinud tennisist Andy Murray, jooksja Mo Farah ja Inglismaa kriketikoondise endine kapten Alastair Cook.

Pärast seda, kui Hamilton eelmisel nädalavahetusel Türgis MM-tiitli kindlustas, õnnitleti teda kohe ka kuninganna poolt.

Samal teemal

16. november 2020, 22:00
Rikaste valgete spordiala valitseja Lewis Hamiltoni uhke, ent üksildane teekond
16. november 2020, 18:39
Lewis Hamilton: Black Lives Matter liikumine tegi mu paremaks sõitjaks
15. november 2020, 15:24
Lewis Hamilton: kõigile lastele, kes unistavad võimatust – ma usun teisse!
15. november 2020, 13:57
Lewis Hamilton võitis Türgi GP ja on seitsmekordne maailmameister!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee