Flora purustas Kalju, Paide on hõbemedalile väga lähedal

Toimetas Mihkel Talivee, 22. november 2020 17:39
FC Flora.Foto: Aldo Luud
Eesti jalgpalli meistriliiga 28. vooru kohtumises alistas kaks nädalat tagasi meistritiitli kindlustanud FC Flora tulemusega 3 : 0 Nõmme Kalju. Paide linnameeskond tegi aga 2 : 2 viigi FCI Levadiaga ning astus suure sammu hõbemedalile lähemale.

Flora viis Hiiu staadionil 16. minutil juhtima Rauno Alliku, mõned hetked hiljem duubeldas eduseisu Henri Välja. Teisel poolajal vormistas lõppseisuks 3 : 0 Frank Liivak.

Levadia asus Paide vastu juhtima 9. minutil, kui täpne oli Bogdan Vaštšuk. Poolajapausiks olid võõrustajad aga kaotsusseisu jäänud, sest vahepeal olid sihile jõudnud Henri Anier ja Karl Mööl. Viigipunkti päästis Levadiale 56. minutil Juri Kolomoiets.

Flora juhib liigatabelit 74 silmaga, neile järgnevad Paide ja Levadia vastavalt 61 ja 54 punktiga. Nõmme Kalju on 49 silmaga neljandal positsioonil.

Levadial on veel teoreetiline šanss tulla hõbedale. Selleks peavad nad võitma viimased kolm matši – esmalt mängitakse Kaljuga, seejärel kahel korral Floraga – ning samal ajal lootma, et Paide viimasest kahe matšiga kolme punkti koguda ei suuda.

Standings provided by SofaScore LiveScore

22.11.2020
Tammeka ja Tulevik pidasid maha vinge Lõuna-Eesti derbi, viienda kohaga lõpetasid tartlased