Talisport

ASTMAATIKU KARJÄÄRI LÕPP? Kurikuulus Norra suusaäss oli avavõistlusel iseenda hale vari 

Ohtuleht.ee, 23. november 2020 11:24
Martin Johnsrud Sundby.Foto: Reuters/Scanpix
Kurikuulus Norra suusaäss Martin Johnsrud Sundby, kes on karjääri jooksul võitnud 14 tiitlivõistluste medalit, alustas tänavust hooaega väga kehvasti ega pääsenud hooaja esimeseks MK-etapiks võistkonda.

2019. aasta Seefeldi maailmameistrivõistlustel 15 kilomeetri klassikasõidus triumfeerinud Sundby sai möödunud laupäeval kodumaal Beitostölenis samal distansil 40. koha ja lahkus staadionilt nagu tormituul. Pühapäeval pidi põrguliku nimmevalu küüsis piinelnu vabatehnikasõidu sootuks pooleli jätma.

Viis hooaega tagasi sattus norralane dopinguskandaali. 2014. aasta detsembris ja 2015. aasta jaanuaris leiti tema dopinguproovist toimeainet nimega salbutamol, mida kasutatakse astmaravimites. Kuigi see on lubatud, olid Sundby näitajad liiga suured.

Ometi pääses ta üsna kergelt, kõigest paarikuise võistluskeeluga. Nüüd on sportlane taas kriisis. "Olukord tekitab väga erinevaid mõtteid. Laupäeval olin nii vihane, et ei tahtnud kellegagi rääkida. Sedasi ei saa jätkata," lausus pühapäeval meediaga suhelnud 36aastane Sundby.

Pühapäevase võistluse võitis 50 kilomeetri sõidu valitsev maailmameister Hans Christer Holund.

Sundby loodab keerulisest olukorrast välja rabelda. Kuusamo MK-etapiks teda Norra võistkonda ei arvatud, kuid MM algab alles veebruari lõpus Oberstdorfis, selleks ajaks võib ta tervisehädadest jagu saada. "Alustan nullist," kiikas Sundby tulevikku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee