Elfyn Evans - Martin Scott Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Oliver Lomp 26. november 2020 19:38
Autoralli maailmameistrivõistlustel on jäänud sõita veel vaid üks etapp ning sisuliselt lähevad tiitli peale kihutama Toyota mehed Elfyn Evans ja Sebastien Ogier.

14-punktist edu omava Evansi sõnul on Ogier olnud küll suurepärane meeskonnakaaslane, ent viimase lahingu eel ei hakka ta vanameistrilt nõu küsima, kuna nad on Monzas teineteise suurimad konkurendid.

Kuna Evansile oleks see esimeseks MM-tiitliks, küsis DirtFishi ajakirjanik Colin Clark, kas ralliäss küsib kuuekordselt maailmameistrilt Ogier’lt nõu, kuidas pingega toime tulla.

„Ausalt öeldes mitte,“ vastas Evans. „See on väga keeruline situatsioon, kus sa võitled MM-tiitli pärast oma lähima liitlasega.“

Evansi edu on küll korralik, ent üks eksimus võib MM-tiitli lootustele kriipsu peale tõmmata ning seega ta ilmselt liiga suure hurraaga Monzasse sõitma ei lähe. Samas ei saa ta ka liialt ettevaatlik olla, kuna kiired mehed on ka kolmas meeskonnakaaslane Kalle Rovanperä ning Hyundai piloodid Ott Tänak, Thierry Neuville ja Dani Sordo.

„Ootame võistlust ja omavahel võitlemist väga, aga ma pean jääma nõu küsimisel realistiks, sest me ju võitleme sama MM-tiitli eest,“ märkis Evans.