Leedu korvpallurid.Foto: EDGAR SU/Scanpix
28. november 2020, 10:26

Leedu korvpallikoondis kaotas Taanile, lätlased võitsid Kreekat

Eile õhtul peeti mitmeid korvpalli EM-valikturniiri kohtumisi, kus käisid väljakul ka meie lähinaabrid Läti ning Leedu.

Mitmetelt suurturniiridelt medaleid noppinud leedulased kohtusid Taaniga ning olid poolajaks 46:38 juhtimas. Kolmanda veerandaja järel olid taanlased omakorda ühe punktiga peal ning kokkuvõttes suudeti mäng enda kasuks kallutada seisuga 80:76. Taani parimana viskas 28 punkti Gabriel Lundberg, leedulaste suurimaks skoorijaks oli Deividas Gailius, kes panustas 16 silmaga.

Lätlased alistasid omakorda 77:66 Kreeka, meie lõunanaabrite poolt viskas 19 punkti Martins Laksa. Kreeklaste suurimaks korvikütiks oli Dimitrios Agravanis, kes sai kirja 15 punkti.

Teistes mängudes oli Holland 78:76 parem Rootsist, Belgia võidunumbrid Tšehhi üle olid 90:62, Horvaatia võitis 79:62 Türgit, prantslased alistasid 79:56 Suurbritannia, Montenegro ja Saksamaa skooriks jäi 80:74 ning Bosnia ja Hertsegoviina võitis 88:49 Bulgaariat.

EM-valikmängudes läheb täna platsile ka Eesti koondis, kes kohtub kell 20.30 Venemaaga.