Eesti rühmkava koondis.Foto: Simone Ferraro
29. november 2020, 08:29

HURRAA! Eesti iluvõimlejad võitsid EMilt pronksmedali

Eesti Iluvõimlemise rühmkava rahvuskoondis tegi eile ajalugu ning võitis puhtalt sooritatud viie palli kavaga EM-i finaalis pronksmedali uue isikliku rekordiga 32,800 punkti. Eesti koondis võistles koosseisus Laurabell Kabrits, Evelin Naptal, Arina Okamantšuk, Carmely Reiska ja Alina Vesselova, koondise peatreener on Natalja Bestšastnaja.
Euroopa meistriks krooniti kodus võistelnud Ukraina koondis (35,350 punkti), teisele kohale jäi Iisrael (34,450 punkti). Kolme rõnga ja kahe kurikapaari finaalis tegi Eesti koondis palju vigu ning jäi 25,250 punktiga 6. kohale. Üllatuslikult krooniti Euroopa meistriks väga hea katse teinud Türgi koondis, kes teenis 31,350 punkti, hõbemedalile tuli Ukraina (samuti 31,350 punkti, aga madalam tehniline sooritus).

"Me oleme väga rõõmsad, et saavutasime pronksmedali ja et üldse siia võistlema saime tulla," sõnas koondise kapten Laurabell Kabrits pressiteate vahendusel. "Hoolimata sellest, et võistlustest võttis osa oodatust vähem riike, siis olid kõik konkurentsivõimelised ning saime ikkagi võistelda tugevate koondistega."

Eesti delegatsiooni juht Tene-Riin Vaarmann lisas: "Me realiseerisime ajaloolise võimaluse. Koroonaepideemia tõttu jäid küll eemale mitmete riikide koondised, kuid medal tuli siiski välja võidelda maailma paremikku kuuluvate riikide vastu. Kindlasti tuleb ka ära märkida, et Eesti rühmkava koondise areng on olnud väga korralik, 2019. aasta sügisel toimunud MM-il oli viie palli kava punktisumma 23,300, vahe on pea 10 punktine."

Eesti iluvõimlejate pallikava. Foto: Simone Ferraro

Eesti juunioridest tegi parima tulemuse Erika Dokutšajeva, kes sai pallikava finaalis 6. koha ning seda kvalifikatsioonist parema punktisummaga 20,150. Anette Vaheri lindikava tõi Eesti koondise noorimale võimlejale 8. koha (16,300 punkti).

Viktoria Bogdanova astub mitmevõistluseks vaibale täna.

Kiievis toimuvad 36ndad Euroopa meistrivõistlused pidid esialgu toimuma maikuus, kuid koroonapandeemia lükkas need edasi. Kohale on sõitnud 23 riiki – 57 juunioriklassi võimlejat, 26 meistriklassi võimlejat ning 6 rühmkava koondist (kokku 113 võimlejat). Eelmisel EM-il 2018. aastal võttis võistlustest osa 40 riiki. Sportlaste sooritusi hindavad 24 kohtunikku üle Euroopa. Eestit esindab Natalja Bestšastnaja.