Ragnar Klavan (paremal) võitlemas Spezia ründaja M'Bala Nzolaga.Foto: AP/Scanpix
29. november 2020, 21:21

VIDEO | Kas oli puude? Klavan kinkis lisaminutitel vastasele penalti, mis maksis Cagliarile kaks punkti

Itaalia kõrgliiga üheksandas voorus pääses Cagliari keskkaitsja Ragnar Klavan platsile 90 minutiks, kuid kõneainet pakub tema põhjustatud 11 meetri karistuslöök.

Koduväljakul pallinud Cagliari alustas kohtumist üsna uimaselt ja 36. minutil said nad teenitud karistuse, kui Spezia ääreründaja Emmanuel Gyasi viis külalised 1 : 0 ette.

Teist poolaega alustas Cagliari märgatavalt teravamalt. João Pedro viigistas seisu 52. minutil, kuus minutit hiljem viis Leonardo Pavoletti kodusatsi ette 2 : 1. Cagliari hoidis eduseisu lisaminutiteni, kuid siis toksas Ragnar Klavan varbaga Roberto Piccoli suunas ja viimane kukkus.

Kohtunik määras olukorras 11 meetri karistuslöögi ja kuigi kordustest pole selget puudet näha, siis jätsid videokohtunikud otsuse jõusse. Penaltit läks lööma M'Bala Nzola, kes lõi palli rahulikult nurka.

Võidu korral oleks Cagliari jõudnud esikümnesse, kuid 2 : 2 viigiga teenitud ühe punktiga tõusti 11. positsioonile.

Itaalia kõrgliigat juhivad Milano klubid, sest esikohal on täna 2 : 0 Fiorentina alistanud AC Milan ja teist positsiooni hoiab laupäeval 3 : 0 Sassuolo purustanud Inter. Viimastel aastatel Itaalia jalgpalli valitsenud Torino Juventus on "alles" viies, sealjuures nemad viigistasid viimati 1 : 1 Beneventoga.