Toomas Raadik.Foto: Tartu Ülikool Maks & Moorits
Toimetas Kaspar Koort 2. detsember 2020 15:05
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond annab teada, et on kokkuleppele saanud hiljuti Rumeeniast tagasi Eestisse tulnud Toomas Raadikuga ning ääremängija jätkab hooaega Tartu ridades. 

Rumeenia kõrgliigaklubis Miercurea Ciuc CSM hooaega alustanud 30aastane ja 202cm pikkune ääremängija tuli Eestisse tagasi novembri lõpus. Pärnust pärit mängija on Eestis mänginud KK Pärnu, TTÜ ning BC Kalev/Cramo ridades.  

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Toomaks Kandimaa sõnul oli neil pärast ameeriklase Will Raymani hiljutist lahkumist Saksmaale vaja mängijat, kes saaks kohe treeningutega liituda.

"Meil on Toomas Raadikut vaja eesliini tugevdamiseks. Enne jõule on ees ootamas tihe graafik ja meil on vaja mängijat, kes saaks kohe treeningutega liituda. Välismaalase puhul oleks pidanud ta olema teatud aja isolatsioonis ja seega ei oleks detsembri mängudeks abi olnud. Kindlasti läheb aega enne kui Raadik meeskonna joonisega kohaneb, aga hea on see, et me saame treeningutega kohe pihta hakata,“ sõnas Kandimaa. 

Meeskonna mänedžeri Robert Petersoni sõnul jõuti Raadikuga kiiresti kokkuleppele. „Toomas tuli Rumeeniast tagasi ja võtsime temaga ühendust. Ta on pikalt mänginud meistriliigas ja olnud ka Eesti koondise orbiidil. Arvestades praeguseid liikumise piiranguid ja reisimise reegleid, siis meie jaoks sattus tema koju tuleks väga õigele ajale. Ta on korvi alla hea täiendus, aga jätkame ka pikkade osakonda välismaalt täienduse otsimist,“ rääkis Peterson. 

Toomas Raadikuga tehti kokkulepe selle hooaja lõpuni, aga ette on nähtud ka võimalus see enne hooaja lõppu lõpetada. Oma esimese mängu peaks Raadik Tartu Ülikool Maks & Moorits meeskonna eest tegema pühapäeval 6. detsembril võõrsil mängus Rapla Avis Utiltase vastu.