WRC

Elfyn Evans: mul oli tunne, et sõidan liiga aeglaselt 

Toimetas Kaarel Täll, 5. detsember 2020 18:22
Elfyn Evans eksis oma elu tähtsaimal rallil.Foto: Zuma Press / Scanpix
Ralli MM-sarja viimasele etapile liidrina tulnud Elfyn Evans sõitis Monzas 11. kiiruskatsel teelt välja ja katkestas. Pühapäeval tuleb ta suure tõenäosusega taas rajale ja võib koguda lisapunkte, kuid tiitliheitluses on trumbid nüüd Sebastien Ogier' käes.

Evansi edu Ogier' ees oli 14 punkti. Praeguse seisuga liigub Ogier aga ralli võidu suunas, mis annaks talle 25 punkti ja tooks prantslasele seitsmenda MM-tiitli.

Samal teemal

Evans jäi WRC kanalile intervjuud andes endale omaselt rahulikuks. „Meil oli tegeltikult puhas sõit, kuni hakkas lund tulema. Mul oli tunne, et sõidan liiga aeglaselt... Sõitsin lihtsalt puhtalt. Suuremal osal kiiruskatsest olin üllatunud, kui hea on meie pidamine. Lõpuks muutus pinnas ja kui pidurdasin, siis olime justkui klaasil. See tuli mulle suure üllatusena,“ ütles Evans.

„Mäng on nüüd suuremas osas läbi. Mul polnud mõtet lihtsalt taga istuda, igaüks pidi mingeid riske võtma. Tegelikult oli mul legendis kirjas, et pinnas muutub, kuid me ei oodanud, et see on nii ekstreemne. Vabandan meeskonna ees, sest võistkondlikult oli meie seis väga hea. Meil on fantastiline auto ja meeskond.“

Evans tunnistas, et tal on endiselt võimalus tiitel võita, kui Ogier peaks eksima.

„Hullumeelsed olud... Mul ei ole sõnu. Elfyn sai seni kõigiga väga hästi hakkama. Ehk läks ta seal olukorras liiga kiiresti, aga seal oli raske mõista, millist kiirust valida. Rasked ajad...“ tõdes Toyota boss Tommi Mäkinen WRC otseülekandes. Soomlane ei varjanud oma kurbust, kuigi Ogier liigub endiselt sel suunal, et tiitel Toyotale tuua.

Ogier' kommentaar WRC kanalile: „Kui nägin Evansit tee ääres, oli mu esimene reaktsioon, et ma ei tohi teha midagi sarnast. Mul on temast väga kahju... Võistlus pole läbi, peame kuidagi lõppu jõudma.“

Kui Ogier peaks rasketes oludes eksima, siis võib tiitel ikkagi Evansile minna. Sel juhul oleks kõige kõrgemas mängus tagasi ka Ott Tänak.

Monza ralli hetkeseis:

Kui Monza lõpptulemus jääks samaks, oleks MM-sarja seis järgmine:

MM-sarja seis enne hooaja viimast etappi Monzas:

  • Elfyn Evans (Toyota) 111 punkti
  • Sebastien Ogier (Toyota) 97
  • Thierry Neuville (Hyundai) 87
  • Ott Tänak (Hyundai) 83

Punktid, mida on võimalik teenida Monzas:

  • 1. koht 25 punkti, 2. koht 18 punkti, 3. koht 15 punkti, 4. koht 12 punkti, 5. koht 10 punkti, 6. koht 8 punkti, 7. koht 6 punkti, 8. koht 4 punkti, 9. koht 2 punkti, 10. koht 1 punkt
  • Punktikatsel on võimalik maksimaalselt teenida veel 5 punkti. 

Samal teemal

06.11.2020
RALLIBLOGI | Ogier tuli seitsmendat korda maailmameistriks, Tänak sai hooaja kokkuvõttes kolmanda koha
05.11.2020
VIDEO | Kas Evans mängis tiitlilootused maha? Kurb Tommi Mäkinen: mul ei ole sõnu
04.11.2020
Ott Tänak: pead sajaprotsendiliselt keskenduma, et aru saada, kus on piirid
04.11.2020
Kõigi aegade parimaks valitud rallilegend astus skeptikutele vastu