Renee Teppan tõi Selverile 20 punkti!Foto: Robin Roots
5. detsember 2020, 21:07

TalTech alistas poolfinaali avamängus Tartu!

Heas hoos Selver tegi tuule alla ka valitsevale Eesti tšempionile

Tallinna Selveri võrkpalliklubi on heas hoos. Kolmapäeval alistati karikasarjas Saaremaa ning täna oldi Balti liigas 3 : 1 üle valitsevast Eesti meistrist ehk Pärnust.

Avageimi võitis tegelikult Pärnu, kuid seejärel pani Selver sisse järgmise käigu ning järgnevas kolmes geimis loovutati pärnakatele vastavalt 20, 18 ja 13 punkti.

Renee Teppan tõi võitjate kasuks 20, Andrus Raadik 15 ja Kristo Kollo 11 punkti. Pärnu parim oli Kristaps Platacs 17 silmaga. Selverile oli see kolme kaotuse kõrvale neljandaks võiduks. Ka Pärnul on neli võitu, kuid kirjas on viis kaotust.

Turniiritabel (kliki pildil):

Aadu Luukase karikavõistlustel üllatas TalTechi meeskond tiitlikaitsja Tartut, saades poolfinaali avamängus kirja 3 : 1 (28 : 26, 27 : 25, 15 : 25, 25:20) võidu.

TalTechi poolel kogus Valentin Kordas resultatiivseimana 22 punkti (+13), sh 3 ässa, 14 punkti (+4) panustas Tamur Viidalepp ja 13 punkti (+7) Rasmus Meius. Janis Sirelpuu juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 58%, rünnak 45%, blokipunkte teeniti 10 (5 sulustamist sai kirja Sten Perillus) ja servil löödi 6 ässa ja eksiti 22 pallingul.

Tartu meeskonna resultatiivseimad olid võrdselt 17 punktini jõudnud Märt Tammearu ja Siim Põlluäär (+7 ja +8), 13 silma (+1) lisas Albert Hurt ja 11 (+9) Alex Saaremaa. Bigbanki vastuvõtt oli 65%, rünnak 46%, blokipunkte kogunes 6 ja servipunkte samuti 6 (tehti 12 viga). Tartul ei teinud täna kaasa Stefan Kaibald.

Korduskohtumine toimub Tartus pühapäeval kell 18.

Finaali pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Esimene finalist on Tallinna Selver, kes lülitas poolfinaalis konkurentsist Saaremaa.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018-19 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudumisel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.