WRC

Värske maailmameister Ogier: elame keerulisel ajal, seepärast ei taha ma rõõmust ringi hüpata 

Toimetas Kadi Parts, 6. detsember 2020 14:34
Sebastien Ogier.Foto: TT NEWS AGENCY/Scanpix
Täna autorallis maailmameistriks kroonitud Sebastien Ogier nentis, et kogu nädalavahetus ja koroonaviirusest halvatud hooaeg on olnud keerulised.

„See ei kõla eriti hullusti, olen päris õnnelik! Nädalavahetus oli väga keeruline, aga viimane kiiruskatse polnud kindlasti kõige nauditavam,“ rääkis Ogier hooaja viimase Itaalias sõidetud etapi kohta.

Samal teemal

Aasta lõppvaatusele tuli liidrina vastu Toyota mees Elfyn Evans, kes laupäeval sõitis rajalt välja ning langes kõrgest konkurentsist. See andis võimaluse Ogier'le, kes kasutas šansi ära ja tuli täna seitsmendat korda maailmameistriks.

„Meeskond tegi imelist tööd. Muidugi on meil kahju Elfynist, kes tegi väga hea stabiilse hooaja. Meil oli omavahel kõva võitlus. Usun, et järgmisel aastal on see samamoodi,“ rääkis Ogier tiimikaaslase kohta.

Kogu hooaja kokkuvõttes jäi prantslane sooritusega rahule, kuigi tunnistas, et praegusel ajal on keeruline väga palju rõõmustada: „Elame praegu ajal, mil paljud inimesed maailmas kannatavad, seetõttu ei taha ma rõõmust ringi hüpata. Kokkuvõttes tegime sel hooajal head tööd. Auto oli fantastiline, seda on tõeline nauding juhtida.“

Hooaja kokkuvõttes jäi Ogier' arvele 122 punkti, Evans oli 114 silmaga teine ning Tänak 105 punktiga kolmas.

Samal teemal

06.11.2020
RALLIBLOGI | Ogier tuli seitsmendat korda maailmameistriks, Tänak sai hooaja kokkuvõttes kolmanda koha
05.11.2020
Ott Tänak: pärastlõunal muutus mäng täielikult
05.11.2020
Elfyn Evans: mul oli tunne, et sõidan liiga aeglaselt
05.11.2020
VIDEO | Kas Evans mängis tiitlilootused maha? Kurb Tommi Mäkinen: mul ei ole sõnu