Spordivaria

Läbi aegade parim poksija naaseb ringi, et sõbra eest kätte maksta 

Toimetas Eigo Kaljurand, 7. detsember 2020 22:32
Floyd MayweatherFoto: Imago/Scanpix
Poksimaailma superstaar Floyd Mayweather naaseb ringi 2021. aasta veebruaris, kui ta läheb vastamisi Youtube'i staari Logan Pauliga.

43aastane Mayweather pidas viimase ametliku matši 2017. aastal, kui ta alistas Conor McGregori. Mayweather, kes on karjääris võitnud kõik 50 poksilahingut, pani väidetavalt kohtumise eest taskusse 225 miljonit eurot.

Pärast McGregoriga madistamist on jänki ringi astunud korra – 2018. aasta detsembris kohtus ta näidismatšis Jaapani kickpoksija Tenshin Nasukawaga. Toona teenis Mayweather vaid 140-sekundilise sõu eest 7,4 miljonit eurot. Eeloleval aastal naaseb mees ringi, kus kohtub suunamudija Logan Pauliga.

Eeldatavasti kujuneb Mayweatheri ja Pauli kohtumine erakordselt ühepoolseks, sest Youtube'i heeros on poksis täielik amatöör. Paul on ringis võidelnud vaid vloggeri ja räppija Olajide "KSI" Olatunjiga, keda tal võita ei õnnestunud.

"Edaspidi teen vaid näidismatše," ütles Mayweather aasta alguses CNNile. "Olen 100% kindel, et ei võitle enam ühegi poksija vastu."

Logan Pauli väikevend Jake kohtus ülemöödunud nädalavahetusel endise NBA staari Nate Robinsoniga, kohtumine lõppes Jake'i võiduga.

Mayweatheri ja Logan Pauli matši üritatakse välja mängida kui kättemaksu sõbra alistamise eest. Kahe mehe võitlust on võimalik vaadata tasulisest ülekandest – esimesed miljon huvilist saavad pileti osta 24,99 dollari eest.