Kaotus Saksamaal lõpetas Manchester Unitedi hooaja meistrite liigas

Toimetas Kaspar Koort, 8. detsember 2020 23:59
Manchester United'i pallur Bruno Fernandes hoiab peast kinni, sest meistrite liiga hooaeg on Unitedi jaoks läbi saanud.Foto: ODD ANDERSEN
Jalgpalli meistrite liigas jõudis lõpule alagrupiturniir gruppides E, F, G ja H. Õigupoolest päriselt ei jõudnud, sest Pariisi Saint-Germaini ja Istanbuli Basaksehiri vaheline kohtumine katkestati veerandtunnise mängu järel neljanda kohtuniku väidetavalt rassistliku sõnakasutuse tõttu. Sellele vaatamata tagas PSG edasipääsu kaheksandikfinaali, Leipzigile 2 : 3 kaotanud Manchester United peab aga leppima Euroopa liigaga.

Saksamaal 0 : 3 kaotusseisu jäänud United vajanuks alagrupist edasipääsuks vähemalt viiki. Viimase kümne minutiga löödi küll kaks väravat tagasi, kuid sellest ei piisanud. Unitedil on mängu vähem pidanud PSG-ga võrdselt 9 punkti, kuid prantslastele annavad eelise omavaheliste mängude tulemused.

Üle tüki aja kohtusid vutiväljakul ka superstaarid Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo. Edu saatis Ronaldot ja tema klubi Torino Juventust, kusjuures 3 : 0 võidumängus FC Barcelona üle realiseeris Ronaldo ka kaks 11meetri karistuslööki.

Tulemused:

E-alagrupp

Chelsea – Krasnodar 1 : 1 (27. pen. Jorginho – 24. Remy Cabella)

Rennes – Sevilla 1 : 3 (86. pen. Georginio Rutter – 32. Jules Kounde, 45+2., 81. Youssef En-Nesyri)

1. Chelsea 14 punkti, 2. Sevilla 13, 3. Krasnodar 5, 4. Rennes 1

F-alagrupp

Rooma Lazio – Club Brügge 2 : 2 (12. Joaquin Correa, 27. pen. Ciro Immobile – 15. Ruud Vormer, 76. Hans Vanaken)

Peterburi Zenit – Dortmundi Borussia 1 : 2 (16. Sebastian Driussi – 68. Lukasz Piszczek, 79. Axel Witsel)

1. Borussia 13, 2. Lazio 10, 3. Brügge 8, 4. Zeniit 1

G-alagrupp

FC Barcelona – Torino Juventus 0 : 3 (13. pen., 52. pen. Cristiano Ronaldo, 20. Weston McKennie)

Kiievi Dinamo – Budapesti Ferencvaros 1 : 0 (60. Deniss Popov)

1. Juventus 15, 2. Barcelona 15, 3. Dinamo 4, 4. Ferencvaros 1

Cristiano Ronaldo (vasakul) ja Lionel Messi. Foto: JOSEP LAGO

H-alagrupp

RB Leipzig – Manchester United 3 : 2 (2. Angelino, 13. Amadou Haidara, 69. Justin Kluivert – 80. pen. Bruno Fernandes, 82. Paul Pogba)

Pariisi Saint-Germain – Istanbuli Basaksehir 0 : 0 – mäng katkestati 15. minutil

1. Leipzig 12, 2. PSG 9 (5 mängust), 3.United 9 , 4. Basaksehir 3 (5 mängust)

09.12.2020
SKANDAAL MEISTRITE LIIGAS! Türgi meeskond lahkus abikohtuniku väidetava rassistliku märkuse tõttu väljakult